از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
علي كاوه
مقررات مربوط به كاركنان دولت ،مرخصي،ماموريت،حقوق ومزايا،آموزش ،مكاتبات اداري،بيمه پايه و تكميلي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور

فهرست مشاورين
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

قورباغه ات را قورت بده

شما هيچوقت براي انجام تمام كارهايي كه بايد انجام بدهيد فرصت كافي نداريد. شما به معناي واقعي كلمه در انبوه كارها ، مسئوليتهاي فردي، پروژه ها، روزنامه ها، مجله هاي زيادي كه بايد بخوانيد و كتاب هايي كه روي هم انبار شده اند تا يك روز به سراغ آنها برويد غرق شده ايد. اما واقعيت اين است كه هيچوقت نمي توانيد عقب افتادگي خود را جبران كنيد و از كارهايتان جلو بيفتيد. شما فقط به يك طريق مي توانيد وقت و زندگي خود را تحت كنترل درآوريد و آن هم تغيير دادن روش فكر كردن، كار كردن و نحوه روبرو شدن با سيل بي پايان كارهايي است كه هر روز به سرتان مي ريزد.

zzzzzzzzzzzzz

 

شما هيچوقت براي انجام تمام كارهايي كه بايد انجام بدهيد فرصت كافي نداريد. شما به معناي واقعي كلمه در انبوه كارها ، مسئوليتهاي فردي، پروژه ها، روزنامه ها، مجله هاي زيادي كه بايد بخوانيد و كتاب هايي كه روي هم انبار شده اند تا يك روز به سراغ آنها برويد غرق شده ايد. اما واقعيت اين است كه هيچوقت نمي توانيد عقب افتادگي خود را جبران كنيد و از كارهايتان جلو بيفتيد. شما فقط به يك طريق مي توانيد وقت و زندگي خود را تحت كنترل درآوريد و آن هم تغيير دادن روش فكر كردن، كار كردن و نحوه روبرو شدن با سيل بي پايان كارهايي است كه هر روز به سرتان مي ريزد. ميزان تحت كنترل درآوردن كارها و فعاليت هايتان بستگي دارد به اينكه تا چه حد بتوانيد انجام بعضي از كارها را متوقف كنيد و به جاي آن وقت بيشتري را صرف فعاليتهاي كمتري مي كنيد كه واقعاً مي تواند در زندگي شما تحول ايجاد كنند.

روشها، تكنيكها و استراتژيهايي كه در اين كتاب ارائه مي شود كاربردي، اثبات شده و سريع العمل هستند . هر ايده ايي كه در اينجا عنوان مي شود روي بالابردن سطح كلي بهره وري، عملكرد و بازده كاري متمركز شده هركدام از اين روشها و تكنيكهاي 21 گانه به خودي خود كامل بوده و همگي ضروري هستند.

كليد موفقيت، عمل كردن است. اين اصول براي رسيدن به پيشرفت ها و نتايج سريع و قابل پيش بيني نتيجه بخش هستند. هيچ محدوديتي در مورد آنچه مي توانيد انجام دهيد وجود نخواهد داشت به شرطي كه ياد بگيريد چطور قورباغه را قورت دهيد.

 

1-      سفره را بچينيد.

براي هر موفقيت يك ويژگي هست كه فرد بايد آن را داشته باشد و آن مشخص بودن هدف است به بيان ديگر، فرد بايد بداند چه مي خواهد و شديداً خواستار بدست آوردن آن باشد.

ناپلئون هيل

در بالا بردن كارايي فردي مهمترين اصل روشن بودن هدف است. هرچه برايتان روشنتر باشد كه چه مي خواهيد و براي بدست آوردن آن چه بايد بكنيد، سرعتر كارها را به اتمام مي رسانيد. روشن نبودن هدف، سردرگمي و پريشان فكري در مورد اينكه چه كاري را بايد انجام دهيد و به چه دليل و به چه صورتي بايد آن را انجام دهيد يكي از دلايل اصلي نداشتن انگيزه است.

يك روش عادي براي موفقيت در كار اين است : افكارتان را روي كاغذ بياوريد.

شما مي توانيد از يك روش موثر براي مشخص كردن و رسيدن به هدفهايتان استفاده كنيد. اين روش 7 مرحله ساده دارد:

1-      مشخص كنيد دقيقاً چه مي خواهيد. بهتر اين است كه به تنهايي با رئيستان آنقدر راجع به اين موضوع صحبت كنيد تا كاملاً برايتان روشن شود كه چه انتظاري از شما مي رود.

قانون: يكي از بدترين راههاي استفاده از وقت آن است كه كاري را كه به هيچ وجه لازم نيست به بهترين وجه انجام دهيم.

2-      هدف خود را روي كاغذ بياوريد. وقتي هدفتان را مي نويسيد، آن را شفاف و قابل لمس مي كنيد. هدفهاي نوشته نشده منجر به سردرگمي، ابهام و اشتباهات بسيار مي شوند.

3-      براي هدف خود مهلت تعيين كنيد.

4-      از اتمام كارهايي كه فكر مي كنيد بايد براي ريدن به هدفتان انجام دهيد فهرستي تهيه كرده و هربار چيز جديدي به ذهنتان رسيد آن را به ليست اضافه كنيد. اين ليست تصوير قابل مشاهده اي از هدف و راه رسيدن به آن را نشان مي دهد و احتمال رسيدن به هدف را به طور چشمگيري افزايش مي دهد.

5-      فهرست را به يك برنامه تبديل كنيد. كارهايي را كه به صورت ليست درآورده ايد اولويت بندي كنيد. با داشتن يك هدف مكتوب و يك برنامه منظم و سازمان يافته كارايي و توانايي شما بسيار بيشتر از فردي خواهد بود كه هدفهايش را در ذهنش نگه داشته و با خودش حمل مي كند.

6-      فوراً كار را براساس برنامه شروع كنيد.

7-      تصميم بگيريد كه هر روز براي آن كه قدمي به سوي هدف اصلي برداريد كاري انجام دهيد. حركت به جلو را ادامه دهيد. وقتي شروع كرديد به پيشروي ادامه دهيد. هر روز صبح فعاليت هايتان را با مهمترين كار آغاز كنيد.

 

2-      براي هر روز از قبل برنامه ريزي كنيد.

برنامه ريزي ، آوردن آينده به زمان حال است تا بتواند همين الان كاري براي آن انجام دهيد.

آلن لاكين

ذهن شما ، يعني توانايي شما براي تفكر، برنامه ريزي و تصميم گيري، قدرتمندترين وسيله اي است كه براي افزايش بهره وري خود در اختيار داريد. قابليت شما در برنامه ريزي درست، قبل از شروع كار ، معيار توانايي كلي شماست. در مقابل هر دقيقه وقتي كه صرف برنامه ريزي مي كنيد معادل ده دقيقه وقت در حين انجام كار صرفه جويي مي كنيد. شايد نام فرمول شش پي را شنيده باشيد. اين فرمول مي گويد:

“Proper Prior Planning Prevents Poor Performance”

برنامه ريزي قبلي مناسب مانع عملكرد ضعيف مي شود.

هميشه كارها را براساس ليست تهيه شده انجام دهيد. هنگاميكه كار جديدي پيش مي آيد. قبل ذاز آنكه دست به انجام آن بزنيد آن را به ليست اضافه كنيد. از همان روزي كه انجام كارهاي خود را براي هميشه از روي ليست آغاز مي كنيد به ميزان كارايي و بازدهي شما 25 درصد يا بيشتر افزوده مي شود.

شما براي هدفهاي متفاوت خود نياز به ليست هاي مختلف داريد. اول از همه به يك ليست اصلي نياز داريد كه در آن همه كارهايي را كه فكر مي كنيد مي خواهيد در آينده دور يا نزديك انجام دهيد يادداشت كنيد.

دوم، به يك ليست ماهيانه نياز داريد كه آن را در پايان هر ماه براي ماه آينده تنظيم مي كنيد.

سوم، بايد يك ليست هفتگي داشته باشيد كه در آن تمام هفته را از قبل برنامه ريزي كنيد. ليست در طول هفته و در حين كار تكميل مي شود.

دست آخر بايد كارها و وظايف روزانه را مشخص نموده و آنها را از ليستهاي ماهيانه و هفتگي به ليست خود منتقل كنيد. اين موارد فعاليتهايي هستند كه بايد در روز آينده به آنها بپردازيد. در حين روز پس از اتمام هر كار در كنار آن تيك بزنيد. اين كار به پيشرفت كارتان عينيت مي بخشد و شما احساس موفقيت و حركت به سوي جلو  مي كنيد. اين كار اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزايش مي دهد.

وقتي پروژه اي را پيش رو داريد صرفنظر از اينكه چه نوع پروژه اي است. اول ليستي از تمام اقداماتي  كه بايد براي به پايان رساندن آن از ابتدا تا انتها انجام دهيد تهيه كنيد. فعاليتهاي پروژه را اولويت بندي كرده و ترتيب انجام نآنها را مشخص كنيد. سپس ليست را رو يك صفحه كاغذ و يا در يك برنامه كامپيوتري بازنويسي كنيد تا پيوسته در دسترس باشد. آنوقت يكي يكي براي انجام فعاليتها دست به كار شويد. از ميزان پيشرفت كار با اين روش حيرت زده خواهيد شد.

يكي از مهمترين قوانين كارايي فردي، قانون 90/10 است. اين قانون مي گويد: ده درصد وقت اوليه اي را كه قبل از شروع به كار صرف برنامه ريزي و تنظيم فعاليتهاي خود مي كنيد معادل نود درصد از وقتي را كه در حين انجام فعاليتها مصرف مي كنيد صرفه جويي مي كند. كافي است اين قانون را يك بار بكار گيريد تا درست بودن آن برايتان ثابت شود.

 

3-      قانون 20/80 را در همه امور بكار بگيريد.

ما هميشه وقت كافي داريم به شرط آنكه بخواهيم و هم درست از آن استفاده كنيم.

گوته

قانون 20/80 يكي از قوانين سودمند در زمينه مديريت زمان و زندگي است. نام ديگر اين قانون اصل پارتو است كه به افتخار بنيانگذار آن ويلفردوپارتو اقتصاددان ايتاليايي نام گذاري شده است. وي بيان مي كند مطابق اين قانون هشتاد درصد از نتايجي كه شما بدست مي آوريد نتيجه بيست درصد از فعاليتهاي شماست و هشتاد درصد از كل ارزش فعاليتهاي شما نتيجه بيست درصد آن است. اين بدان معني است كه اگر در ليست كارهاي شما 10 مورد فعاليت وجود داشته باشد دو مورد از اين فعاليتها معادل يا حتي بيش از مجموع هشت فعايت ديگر ارزشمند هستند.

گاهي پيش مي آيد كه ارزش يكي از ده كار يافعاليتي كه شما در ليست خود داريد به تنهايي مي تواند بيش از مجموع ساير فعاليت ها در موفقيت شما ارزشمند باشد. اين كار بي ترديد همان قورباعه اي است كه بايد اول ذاز همه قورت دهيد.

ارزشمندترين كارهايي كه مي توانيد در هر روز انجام دهيد اغلب سخت ترين و پيچيده ترين كارها هستند. اما بازده و پاداشي كه انجام موفقيت آميز چنين كارهايي براي شما خواهد داشت مي تواند فوق العاده باشد. قبل از شروع هر كاري از خودتان بپرسيد: آيا اين كار جزء 20% بالاست يا 80% پايين؟

قانون: در مقابل اين وسوسه كه اول كارهاي كوچك را سر و سامان دهيد مقاومت كنيد.

سخت ترين مرحله انجام هركار مهمي اولين مرحله يعني شروع كردن آن است. وقتي انجام يك كار مهم را واقعاً آغاز مي كنيد به طور طبيعي انگيزه پيدا مي كنيد تا آن را ادامه دهيد. قسمتي از ذهن شما هميشه عاشق اين است كه سرگرم كارهاي مهمي باشيد كه مي توانند در زندگي شما تحول ايجاد كنند. وظيفه شما اين است كه اين قسمت از ذهن خود را دائماً تغذيه كنيد.

توانايي شما در انتخاب ميان كار با اهميت و كار بي اهميت كليد تعيين ميزان موفقيت شما در زندگي و كار است.

 

4-      پيامد كارها را درنظر داشته باشيد.

ميزان بزرگي و موفقيت هر فرد بستگي به اين دارد كه تا چه حد ميتواند همه نيروهاي خود را در يك كانال واحد بريزد.

اورسون سووت ماردن

نشانه تفكر برتر انسان اين است كه بتواند در موردپيامدهاي انجام دادن يا انجام ندادن يك كار پيش بيني درستي داشته باشد. اين كه يك كار يا فعاليت تا چه اندازه براي شما يا براي شركت شما اهميت دارد، بستگي به پيامدهاي بالقوه آن كار دارد. اگر بتوانيد براين اساس اهميت هر كاري را ارزيابي كنيد مي توانيد تعيين كنيد قورباغه بعدي كدام است.

ديد بلند مدت داشتن در كارها تبديل به عاملي شده است كه از تمامي عوامل ديگر مانند تجربه، تحصيل، نژاد، هوش و روابط در تعيين ميزان موفقيت شما در زندگي و كار نقش مهمتري دارد. رويكرد شما نسبت به زمان يا افق زماني شما، ناثير چشمگيري بر رفتارها و انتخاب هاي شما دارد.

قانون: تفكر دراز مدت تصميم گيري هاي كوتاه مدت را بهبود مي بخشد.

طبق تعريف، كارهاي مهم و ضروري به طور بالقوه نتايج بلند مدت دارند و كارهاي غيرمهم تاثيرات بلندمدت بسيار ناچيزي دارند و يا هيچ نتيجه اي (تاثيري) ندارند.

قانون: آينده نگري فعاليتها و كارهاي فعلي ما را تحت تاثير قرار مي دهد و در اغلب مواقع تعيين كننده فعاليت هاي كنوني ماست.

با داشتن ديد بلند مدت و آينده نگري بسيار بهتر ميتوانيد كارهاي فعلي تان را ارزيابي كنيد و مطمئن شويد كه آيا اين كارها با آنچه كه هدف نهايي شماست و مي خواهيد به آن برسيد مطابقت دارد يا خير.

افراد موفق كساني هستند كه آماده اند تا لذتهاي كوتاه مدت را به تعويق بيندازند و با كار و تلاش نتايج بسيار ارزشمندي را در آينده به دست آورند. به عكس افراد ناموفق بيشتر به خوشي ها و لذت هاي كوتاه مدت و آني فكر مي كنند و به آينده خود بسيار كم توجه هستند.

انگيزه بايد علتي داشته باشد. وقتي فعاليت يا رفتاري را به وضوح براي خود تعريف كرديد هر چقدر تاثيرات مثبتي كه آن كار مي تواند روي زندگي شما بگذارد به طور بالقوه بيشتر باشد شما هم انگيزه بيشتري براي انجام سريع آن كار خواهيد داشت. اگر به طور مداوم كارهايي را كه مي تواند تغيير عمده اي در زندگي شما يا در جايي كه در آن كار مي كنيد ايجاد كند شروع كنيد و به اتمام برسانيد تمركز خود را حفظ كرده و پيشرفت خواهيد كرد.

اگر كار را شروع كنيد ذهن شما گرم مي شود و اگر ادامه دهيد كار به انجام ميرسد.

گوته

 

5-      روش الف- ب- پ- ت- ث را مداوم به كار گيريد.

نخستين قانون موفقيت تمركز است. يعني همه نيروهاي خود را روي يك نقطه متمركز كنيد. مستقيماً به سراغ همان نقطه برويد و به چپ و راست منحرف نشويد .

روش الف-ب-پ-ت-ث يك تكنيك قوي براي اولويت بندي است كه مي توانيد هر روز از آن استفاده كنيد. كارايي اين تكنيك در سادگي آن نهفته است. روش آن به اين ترتيب است كه پس از آنكه ليست كارهايي كه در روز آينده بايد انجام شوند تهيه كرديد، در كنار هر يك از موارد حروف الف- ب- پ- ت- ث را بنويسيد. حرف اول براي كاري است كه بسيار مهم است و حتما بايد انجام شود. اگر بيش از يك مورد از نوع الف داريد، آنها را با گذاشتن علامت الف-1 ، الف-2، الف-3  الويت بندي كنيد. كار الف-1 بزرگترين و ارزشمندترين قورباغه شماست.

موارد نوع ب كارهايي هستند كه بايد انجام داد اما عواقب آنها زياد شديد نيست. قاعده اين است كه هرگز نبايد به موارد ب بپردازيد وقتي كه هنوز يكي از مواد الف هنوز باقي مانده است.

موارد پ آنهايي هستند كه انجام دادنشان خوب است اما انجام ندادنشان عواقبي در پي ندارد.

موارد ت كارهايي هستند كه مي توانيد به شخص ديگري موكول كنيد.

موارد ث كارهايي هستند كه بكلي مي توانيد حذف كنيد بدون آنكه واقعاً تغييري ايجاد شود.

اين موارد مي توانند كارهايي باشند كه زماني اهميت داشته اند اما ديگر به شما مربوط نمي شوند يا براي شما مناسب نمي باشند.

پس از تهيه ليست بلافاصله دست بكار شويد و از نيروي اراده خود بهره گيريد تا مهمترين كاري را كه مي توانيد انجام دهيد شروع كنيد و به آن ادامه دهيد. توانايي حلاجي كردن و تجزيه و تحليل ليست كارها و مشخص كردن كار الف- 1 سكوي پرشي است كه شما را به بالاترين سطوح موفقيت، اعتماد به نفس، عزت نفس و سربلندي پرتاب مي كند.

 

6-      روي اهداف اصلي تمركز كنيد.

وقتي همه نيروي جسمي و ذهني متمركز مي شوند توانايي فرد براي حل مشكلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود.

نرمن وينيت پيل

اگر مي خواهيد در كارتان موفق باشيد بايد در حوزه وظايف اصلي كار توانا باشيد، حوزه اي كه مسئوليت كامل آن با شماست. اگر شما در اين حوزه فعال نباشيد، هيچكس ديگري در آن فعاليت نخواهد كرد. حوزه اهداف اصلي حوزه فعاليتهايي است كه شما آن را تحت كنترل داريد ، حوزه اي كه از يك طرف برون داد كار شماست و از طرف ديگر درون داد كار ديگران است و موجب همكاري بين شما و ديگران مي شود.

نقطه شروع داشتن عملكرد بالا براي شما اين است كه ابتدا اهداف اصلي كارتان را مشخص كنيد . پس از آن قدم بعدي نمره دادن، از يك تا ده به نحوه فعاليتهاي خود در رسيدن به هر كدام از اين اهداف است. در كدام زمينه قوي تر و كدام زمينه ضعيف تر هستيد؟

در اين مورد قانوني وجود دارد: هدفي كه در آن ضعيف ترين عملكرد را داشته ايد همان جايي است كه شما بايد ساير توانايي ها و مهارتهاي خود را بكار گيريد.

منظور اين است كه حتي اگر براي مثال در رسيدن به شش هدف از هفت هدف اصلي كارتان بتوانيد عملكرد عالي داشته باشيد عدم توانايي و يا نداشتن مهارت كافي جهت دستيابي به هفتمين هدف ، شما را از موفقيت باز مي دارد و ميزان موفقيت شما را در استفاده از توانايي ها و مهارتها در ساير زمينه ها و اهداف اصلي تان محدود مي كند ضعف شما در يك زمينه ميتواند مانع كارايي و اثربخشي شما و عامل اصلي برخوردها، اختلاف نظرها و نهايتاً شكست شما در كار شود. براي مثال يكي از اهداف اصلي يك مدير تفويض اختيار است. توانايي انجام اين كار مدير را قادر مي سازد تا مديريت كند و بتواند از طريق بكار گرفتن توانايي ديگران به اهداف سازمان برسد. مديري كه نتواند به خوبي كارها را به ديگران بسپارد، قادر نخواهد بود از ساير مهارتها و توانايي هاي خود حداكثر استفاده را بكند. حقيقت اين است كه هر كسي نقاط قوت و ضعفي دارد. از توجيه كردن و دفاع از نقاط ضعفتان دست برداريد . به جاي اين كار آنها را دقيقاً مشخص كنيد. هدف خود را تعيين كنيد و براي آنكه در هريك از زمينه هايي كه در آن ضعف داريد بهترين باشيد برنامه ريزي كنيد. شايد براي آنكه در كارتان بهترين باشيد فقط به يك مهارت ديگر نياز داشته باشيد.

يكي از مهمترين پرسشهايي كه هميشه بايد از خودتان بپرسيد و آن را جواب دهيد اين است:

چه مهارتي است كه اگر من آن را داشته باشم بيشترين تاثير مثبت را روي كار يا شغل من مي گذارد؟ از رئيستان، همكارانتان، دوستانتان و اعضاي خانواده تان اين سوال را بپرسيد. پاسخ را پيدا كنيد و سپس براي پيدا كردن مهارت و عملكرد عالي در آن زمينه دست بكار شويد.

 

7-      به قانون تشخيص ضرورت عمل كنيد.

تمركز در معناي اصلي و درست كلمه توانايي دقت و توجه ذهن روي يك موضوع واحد است.

كمار

قانون تشخيص ضرورت مي گويد: هيچوقت براي انجام همه كارها وقت كافي وجود ندارد. ولي هميشه براي انجام مهمترين كارها وقت كافي هست.

اين يك واقعيت است كه امروز هر فرد به طور متوسط 110 تا 130 درصد وقت و توانايي خود كار براي انجام دادن دارد و حجم كارها و وظايف مرتبا در حال افزايش است. خيلي از مردم مي گويند كه وقتي مجبور هستند كاري را تا مدت زمان معيني به اتمام برسانند هميشه كارايي بيشتري پيدا مي كنند. گاهي اوقات هنگامي كه افراد سعي مي كنند كاري را در دقايق آخر به اتمام برسانند به دليل عجله در كار مجبور به دوباره كاري مي شوند و در نتيجه كار در مدت زماني طولاني تر به اتمام ميرسد.

براي آنكه بتوانيد روي مهمترين كارهايتان تمركز كنيد و آنها را طبق برنامه به اتمام برسانيد سه سوال وجود دارد كه مي توانيد مرتب از خود بپرسيد. سوال اول: مهمترين و باارزش ترين كار من كدام است؟

اين سوال را ابتدا از خودتان بپرسيد. سپس از رئيس ، همكاران و زيردست خود نيز همين سوال را بكنيد.

دومين سوال : چه كاري است كه اگر من و فقط من خوب انجام دهم تفاوت چشمگيري در زندگي و شغلم خواهد داشت؟

اين سوال متعلق به پيتر دراكر، استاد بزرگ مديريت است. اين كاري است كه فقط شما مي توانيد انجام دهيد. اگر شما انجام ندهيد هيچكس ديگري آن را انجام نخواهد داد. اما اگر شما آن را خوب انجام دهيد در زندگي و كارتان تحول اساسي ايجاد مي كند. وظيفه شما اين است كه يك پاسخ روشن و صريح پيدا كنيد و سپس قبل از اقدام به هر كار ديگري اين كار را شروع كنيد.

سومين سوال: بهترين استفاده اي كه مي توانم در حال حاضر از وقتم بكنم چيست؟

اين پرسش كليد اصلي مديريت زمان و تبديل شدن به فردي بسيار فعال و سازنده است.

كارهاي مهم را اول انجام دهيد و كارهايي را كه در اولويت نيستند اصلاً انجام ندهيد.

گوته: كارهايي كه از همه مهمتر هستند هرگز نبايد قرباني كاري غير ضروري شوند.

 

8-      پيش از شروع، مقدمات كار را كاملاً فراهم كنيد.

ميزان كارايي شما هرچه باشد، توانايي بالقوه شما بيشتر از آن است كه تاكنون به فعل درآمده است.

جيمز تي مك كي

يكي از بهترين راههاي غلبه بر اهمال كاري و انجام سريعتر كارها آن است كه قبل از شروع، تمام چيزهايي را كه براي انجام كارتان نيازداريد آماده كنيد و دم دست بگذاريد.

براي شروع ميز كارتان را تميز كنيد و فقط يك كار جلو رويتان باشد و اگر لازم دانستيد بقيه چيزها را روي زمين يا روي مي

مشخصات ثبت اطلاعات

مشخصات ثبت اطلاعات
ثبت کننده: مديريت رازنامه
تاريخ ثبت: 1388/12/09
بروزرسانی: 1388/12/12
 

آمار مشاهده اطلاعات
تعداد کل: 1738 کاربر پورتال: 32 ميهمان: 1706 آخرين مشاهده: 1393/05/16


آمار ثبت توضيحات
تعداد کل: 0 کاربر پورتال: 0 ميهمان: 0 آخرين ثبت:


آمار ثبت پرسش و پاسخ
تعداد کل: 0 کاربر پورتال: 0 ميهمان: 0 آخرين ثبت:


نظرات خود را در رازنامه ثبت کنيد ارسال محتوا به دوستان
سوال خود را از رازنامه بپرسيد در رازنامه با دوستان خود در ارتباط باشيد
در رازنامه با دوستان خود در ارتباط باشيد

امتيازات کاربران

امتياز کل امتياز کاربران ثبت شده امتياز کاربران ميهمان
    تعداد کاربر: 0     تعداد کاربر: 0     تعداد کاربر: 0
امتياز: 0 از 100 امتياز: 0 از 100 امتياز: 0 از 100
   
آخرين تاريخ امتيازدهي:     به اين مورد نمره بدهيد:

پرسش و پاسخ

نظرات و پيشنهادات


|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني