از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
علي كاوه
مقررات مربوط به كاركنان دولت ،مرخصي،ماموريت،حقوق ومزايا،آموزش ،مكاتبات اداري،بيمه پايه و تكميلي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور

فهرست مشاورين
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

فهرست اطلاعات

  • مقالات
جنگ ارزي چيست و چه كسي آن را مي‌برد؟
وزراي مالي بزرگ‌ترين اقتصادهاي جهان در ميانه يكي از گردهمايي‌هاي معمولشان هستند و جاي تعجب هم ندارد كه مشغول بحث درباره پول هستند.


شرايط تورمي، جنگ ارزها و تاثير آن بر بازارهاي كالايي
رقابت دولت‌ها براي كاهش ارزش ارز كه به جنگ ارزها معروف است هر روز وارد مرحله جدي‌تري مي‌شود و مهم‌ترين بازخورد آن افزايش قيمت اغلب كالاها است. به جرات مي‌توان گفت برنده نهايي اين رقابت فلزات پايه هستند.


جنگ ارزي» را چگونه متوقف كنيم؟
در هفته‌هاي اخير اقتصاد جهان شاهد پاي گرفتن يك جنگ بود، دست كم يك جنگ لفظي. از زماني كه وزير دارايي برزيل، گيدو مونته‌گا، در روز 27 سپتامبر اعلام كرد كه «يك جنگ ارزي بين‌المللي» شكل گرفته است، بحث‌هاي اقتصادي جهان، نه فقط با تيترهاي نويسندگان جنجالي مطبوعات، بلكه با اظهارات خود مقامات، به ميدان نبرد تبديل شد.


شورون، بزرگ‌ترين توليدكننده انرژي جهان
شركت «شورون» (Chevron) يكي از بزرگ‌ترين شركت‌هاي نفتي در سطح جهان است كه دفتر مركزي آن در «سان رامون» ايالت كاليفرنياي آمريكا قرار داشته كه ضمن داشتن شعبه در 90 كشور جهان، در بيش از 180 كشور به فعاليت مشغول است.


عصر جديد تجارت در راه است
بيست سال اخير براي دنيا تجارت بيشتر، رشد اقتصادي بيشتر و جهاني شدن بيشتري از هر دوره تاريخي ديگر به همراه داشته است. مفسران معدودي بودند كه تا همين اواخر عقيده داشته باشند چنين افزايش چشمگيري در تجارت و استانداردهاي زندگي در زماني چنين اندك امكان‌پذير باشد.


پيش‌بيني‌هايي از آينده تورم و بيكاري در جهان
مي‌دانيم كه هزينه‌هاي نيروي كار در تعيين تورم اهميت زيادي دارند. با توجه به آن كه انتظار مي‌رود در ده سال آينده رشد اقتصاد ايالات‌متحده پايين باشد، پيش‌بيني مي‌شود كه نرخ بيكاري همچنان بالا بماند، هزينه نيروي كار افزايش نيابد و تورم نيز كاهش پيدا كند


آينده دلار در نظام پولي جهاني
بحران اخير در بازار مالي ايالات متحده كه به سرعت به بحراني جهاني تبديل شد، واقعيت مهمي را آشكار كرد كه از مدت‌ها قبل توسط اقتصاددانان گوشزد شده بود و آن سرعت زياد خلق‌دلارهاي بدون پشتوانه بود؛ واقعيت آن است كه سياست‌هاي پولي در آمريكا با همه جاي دنيا متفاوت است؛


بازسازي اقتصاد
آيا بدترين دوره اقتصاد جهان به پايان رسيده است؟ در هفته‌هاي اخير بازارهاي مالي نشانه‌هايي از بهبود را آشكار كرده‌ا‌ند و از آنجا كه نتايج بعضي از آمارها بهتر از پيش‌بيني‌ها بوده است اين بازارها با هوشياري واكنش نشان داده‌اند. سياستگذاران هم كمي خوشبين تر شده اند


مديريت ريسك: مفهومي چالش‌برانگيز
شايد بتوان گفت كه آنچه مرز بين دوران مدرن و گذشته را مشخص مي‌كند، جا افتادن مفهوم ريسك است و درك اين اصل كه زنان و مردان موجوداتي خنثي در برابر طبيعت نيستند. بازارهاي مالي در دوران مدرن تجربه‌اي طلايي داشتند كه در آن نرخ‌هاي بهره پايين بود و بازار سرمايه با تلاطمات اندك و بازدهي بالا عمل مي‌كرد.


چالش هاي استقرار نظام حاكميت شركتي در بازار سرمايه ايران
اصول بنيادي حاكميت شركتي بر آن است كه جو شفافيت، راستي و پاسخگويي را در مديريت سازمان تقويت نمايد ... اقتصاد هر كشور وابسته به تحرك و كارايي شركت هاي آن است. آنها بايد آزاد باشند تا شركت هاي خود را به سمت جلو پيش ببرند. اما اين آزادي بايد در چارچوب مسووليت پاسخگويي اثربخش اعمال شود.


سيستم نمره دهي گزارشات حسابرسي -غيرشفاف وناكارامد
يك فرض اساسي در استانداردگذاري حسابداري وحسابرسي وجود دارد وان اينست كه استفاده كنندگان از گزارشات حسابرسي وصورتهاي مالي حداقل درك ودانش لازم براي فهم معاني اصطلاحات به كار رفته در اين حوزه دانش دارند.اما اينكه اين فرض در دنياي واقعي چقدر مصداق دارد خود جاي پرسش ها وترديدهاي بسياري است كه نيازمند يك تلاش تحقيقي است


بحران‌هاي اقتصادي جهان
خيلي از ما فكر مي‌كنيم‌ اين اولين بار است كه بحران رخ داده در حالي كه وقتي به تاريخ اقتصاد دنيا نگاه مي‌كنيم ‌اين بحران‌ها متعدد بوده و هم‌چنين خاص يك نقطه از دنيا نبوده است. بحران‌ها ناشي از يك نابساماني اقتصادي بين عملكرد بخش پولي و بخش واقعي است.


نظارت بر سيستم مالي با كمك تجربيات تاريخي
سيستم مالي كنوني به بي‌ثبات شدن قيمت‌ها، افزايش نسبت اهرمي (كه از تقسيم كل بدهكاري به مجموع دارايي‌ها به دست مي‌آيد. م) در كل سيستم و افزايش پيوندهاي بين‌المللي مي‌انجامد و از اين طريق ثبات اقتصاد كلان را تهديد مي‌كند. در اين مقاله سعي برآن است كه براي حل اين مشكلات جايگزين‌هاي سياستي مناسبي ارائه شود


مبارزه با فساد؛ تجارتي خوب و مناسب
در گذشته‌‌اي نه چندان دور، وقتي پاي رشوه به ميان مي‌آمد، نه تنها با شركت‌ها و بنگاه‌ها در بسياري از كشورهاي توسعه يافته، موافقت صورت مي‌گرفت، بلكه خود دولت‌ها نيز رشوه‌دهي را ترغيب و تشويق مي‌كردند و در اين زمينه نيز معافيت‌هاي مالياتي و ديگر محرك‌هاي قانوني ارايه مي‌كردند. اما رشوه‌دهي، يك استراتژي حرفه‌اي و كاري نيست، بلكه جرم محسوب مي‌شود.


جهاني شدن فقر را كاهش مي‌دهد يا افزايش؟
تعداد تظاهركنندگان ضد جهاني شدن از سال 1999 كه تقاضاي توقف فرآيند جهاني شدن را داشته‌اند در هر اجلاس بانك جهاني، سازمان تجارت جهاني (WTO) و صندوق بين‌المللي پول (IMF) كاهش مي‌يابد، گرچه آنها مجمع جهاني اقتصاد در داووس را هم به سفرنامه خود اضافه كرده‌اند.


ريشه هاي بحران مالي جهاني
طي ماه‌هاي اخير بسياري از اقتصاد‌دانان و سياست‌گذاران از جمله اقتصاد‌دان سرمقاله‌نويس در نيويورك‌تايمز، هانك پاولسون كه پيش از اين هم وزير خزانه‌داري آمريكا بود «عدم‌وجود تراز تجاري» يعني مازاد تجاري عظيم كشورهايي چون چين در كنار كسري تجاري عظيم آمريكا را ريشه بحران مالي جهان مي‌داند.


آنچه بايد درباره بحران مالي بدانيد
ارزش بازار بورس به ميزان سودآوري آينده شركت ها بستگي دارد. اين بازار، در يك اقتصاد راكد، نوعاً قبل از آنكه حداكثر نرخ بيكاري رخ دهد، افت مي كند. سقوط هاي هفته قبل، انعكاسي از اين نگراني بودند كه اقتصاد، در حال حركت به سوي يك ركود شديد طولاني مدت است. دليل


پايكوبي براي مرگ بي بندو باري؟‎
بحران مالي آمريكا و تاثيرات آن بر عملكرد اقتصادي مدتي است كه به يكي از موضوعات خبرساز جهاني تبديل ‏شده است. در جامعه ما نيز اين موضوع با تاكيد بيشتر بر جنبه هاي مخرب آن بدون پرداختن به ماهيت مساله به ‏شدت ادامه دارد.


بحران در دنياي سرمايه‌داري
در چند ماه گذشته، با فروش شركت مريل لينچ به بانك آمريكا موافقت شد. پس از آن لمن برادرز، يكي از بانك‌هاي سرمايه‌گذاري پر اعتبار وال‌استريت دچار يكي از سخت‌ترين ورشكستگي‌هاي تاريخ آمريكا شد. در حالي كه اندكي بعد شاهد انتقال قسمتي از شركت بيمه اي.آي.جي، يكي از بزرگ‌ترين بيمه‌هاي تجاري دنيا، به دولت فدرال بوديم. اين نقل و انتقال‌ها نه تنها به آرام كردن بازارهاي مالي كمك نكردند، بلكه باعث تسريع سقوط بازار سرمايه كوتاه مدت در روزهاي بعد شد.


بحران مالي و نظم اقتصادي
نقد مداخله دولت‌ها در اقتصاد وتاثير آنها در شكل‌گيري بحران‌هابحران مالي آمريكا و تاثيرات آن بر عملكرد اقتصادي مدتي است كه به يكي از موضوعات خبرساز جهاني تبديل شده است. در جامعه ما نيز اين موضوع با تاكيد بيشتر بر جنبه‌هاي مخرب آن بدون پرداختن به ماهيت مساله به شدت ادامه دارد.


122 رديف در 7 صفحه
   << بعدي  7  6  5  4  3  2  1  قبلي >>
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

|برگزيده رازنامه
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني