از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
علي كاوه
مقررات مربوط به كاركنان دولت ،مرخصي،ماموريت،حقوق ومزايا،آموزش ،مكاتبات اداري،بيمه پايه و تكميلي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور

فهرست مشاورين
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

فهرست اطلاعات

  • مقالات
اقتصاد جهان در حال ذوب شدن است؟
اگر چه مراكز بزرگ مالي جهان فصل تابستان را در پيش دارند، اما جو حاكم بر اين مراكز چندان آفتابي به نظر نمي‌رسد. به‌خاطر اخبار بد اقتصادي، ارزش سهام هفته‌ها كاهش را تجربه كرده است. رشد توليدات كارخانه‌اي در سرتاسر جهان كند شده است.


صندوق بين‌المللي پول چرا بايد تعطيل شود؟
كار دنيا برعكس شده. «آنارشيست‌ها» در اعتراض به كاهش هزينه‌هاي دولت تظاهرات مي‌كنند؛ در حالي كه «سوسياليست‌ها» در تجمل غوطه‌ور هستند. تجملاتي از نوع سوئيت‌هايي به بهاي شبي 3000 دلار در منهتن و كارشان اين است كه «نئوليبراليسم» با حال و هواي اتحاديه‌گرايي را در كشورهاي فقير و عقب مانده دنيا پياده كنند. رسوايي جنسي رييس صندوق بين‌المللي پول، دومينيك استراوس-كان، مسلما نمي‌تواند دليلي براي تعطيل كردن اين نهاد باشد اما ...


سالي ديگر با زندگي پر ريسك
ناآرامي در خاورميانه و فاجعه در ژاپن احساس نگراني در حوزه اقتصادي را برانگيخته است، بانك‌هاي مركزي نبايد شرايط را بدتر كنند.


اقتصاد جهان به كجا مي‌رود؟
دنياي اقتصاد- صندوق بين‌المللي پول در تازه‌ترين گزارش خود از اقتصاد جهان در سال 2011 آورده است نگراني‌هايي كه از تعميق ركود وجود داشت، بدل به واقعيت نشده است. عمده‌ترين نگراني اين بود كه در اقتصادهاي پيشرفته، پس از يك دور بهبود موقتي در اثر چرخه موجودي انبار و محرك‌هاي مالي، رشد از نفس خواهد افتاد؛ اما چرخه موجودي انبار حالا به پايان رسيده و محرك‌هاي مالي هم جاي خودشان را به رياضت مالي داده‌اند؛ اما تقاضاي خصوصي تا حدود زيادي قوام يافته است. به اعتقاد صندوق بين‌المللي پول، ترس و نگراني به قيمت كالاها منتقل شده است. قيمت كالاها بيش از انتظار بالارفته كه نشان‌دهنده رشد نيرومند تقاضا در كنار شوك‌هاي عرضه‌اي است؛ هرچند چنين افزايش‌هايي خاطره ركودتورمي دهه‌70 را زنده مي‌كند؛ اما به نظر بعيد است كه بتواند جلوي بهبود را بگيرد. صندوق بين‌المللي پول مي‌افزايد: تورم شايد تا مدتي بالا برود؛ اما آن‌طور كه پيش‌بيني‌ها مي‌گويند بعيد است كه اين روند اثر منفي چشمگيري بر رشد داشته باشد. هرچند خطر اختلال‌هاي بيشتر در عرضه نفت براي بهبود اقتصادي چيزي است كه نمي‌توان ساده از كنارش گذشت.


راهكاري براي درمان بحران مالي دولت‌ها
آيا وقت آن رسيده است كه كشورهاي بيشتري شوراي مستقل خودشان را براي نظارت بر امور مالي تشكيل دهند تا بحث بودجه‌هاي مالي بيش از اين آشوب زده نشود؟


كشورهايي كه از صفر پول خود كم كردند
حذف صفر از پول ملي كشورها نخستين بار پس از پايان جنگ جهاني دوم و تورم تازنده آلمان‌غربي تجربه شد كه چاپ مارك جديد را به دنبال داشت.پس از آن به ويژه از دهه 60 و 70 ميلادي به اين سو اين عمل بارها و بارها در كشورهاي مختلف كه اكثراً كشورهاي در حال توسعه بودند به اجرا درآمد.


پيامدهاي اقتصادي انقلاب اعراب
آشفتگي‌هاي سياسي در خاورميانه بي‌شك داراي پيامدهاي مهم اقتصادي و مالي است،


بحران بعدي جهان از زمين‌هاي كشاورزي شروع مي‌شود؟
آيا بحران بعدي با حبابي شدن قيمت زمين‌هاي كشاورزي آمريكا شروع خواهد شد؟ به عنوان كسي كه درباره سفته‌بازي در بازارها نوشته است مردم اغلب اين سوال را از من مي‌پرسند و مايلند بدانند كه سفته‌بازان حباب بعدي را كجا ايجاد خواهند كر


ترازوي نامتعادل فاركس
پس از جنگ جهاني دوم دولت ها جهت بازسازي اقتصادي كشورهاي خود تصميم گرفتند تا با ثابت نگه داشتن قيمت ارزها نسبت به دلار امريكا با آرامش به تحكيم مبادلات تجاري بين خود بپردازند


بهشت هاي مالياتي درجهان
در بيشتر كشورهاي توسعه يافته جهان مناطق خاصي به نام بهشت مالياتي tax havenوجود دارند و ويژگي بارزآنها اين است كه فرد مي تواند هر مقدار پول به اين مناطق وارد كند بدون اينكه مواخذه شود .


فقرا غني‌تر مي‌شوند
وضع واقعا دارد بهتر مي‌شود حتي براي آن يك ميليارد كف فقر براي بخش عظيمي از 200 سال گذشته، داستان درآمد جهاني چنين بوده است كه ثروتمندان، ثروتمندتر شده‌اند و فقرا، فقير مانده‌اند؛ يا به بيان لند پريچت استاد كندي اسكول هاروارد در مقاله سال 1997‌اش: «تبايني طولاني مدت.»


مهاجران غيرقانوني ماليات مي‌پردازند
هشت ميليون مهاجر غيرقانوني علاوه بر ماليات بر درآمد، براي اموري نظير تامين اجتماعي و مراقبت‌هاي پزشكي نيز مبالغي مي‌پردازند.


گزارشي از ثروت جهاني
آيا تا به‌حال، اين سوال براي شما پيش آمده است كه مجموع ثروت در اختيار خانوارهاي جهان چقدر است و چگونه اين ثروت، بين كشورها و انواع دارايي‌ها توزيع شده است؟ گزارش ثروت جهاني كه به تازگي توسط كرديت سوئيس منتشر شده است، پاسخي به اين سوال است.


اجلاس داووس و سياست هاي پشت پرده ثروتمندان
از سال 1971 تاكنون اجلاس داووس به باشگاهي تبديل شده كه در آن فوق ثروتمندان جهان براي يك ضيافت چند روزه گردهم مي آيند و شعارشان " تعهد به بهبودي شرايط اقتصاد جهان" است.


چشم‌انداز مبهم بازار در سال 2011
پيش از آن كه برنامه‌هاي في‌البداهه و بدون متن بر شبكه‌هاي تلويزيوني حاكم شوند، جنگي با حضور خوانندگان، كمدين‌ها و نيز با پخش نمايش‌هاي عجيب و غريب روي آنتن مي‌رفت. يكي از شركت‌كنندگان در اين جنگ كه توجه زيادي را به خود جلب كرده بود، مردي بود كه بشقاب‌هايي را روي نوك چوب مي‌چرخاند و بايد آن قدر اين طرف و آن طرف مي‌رفت تا فاجعه‌اي كه از آن مي‌گريخت، رخ ندهد.


آزادي اقتصادي در جهان كمتر شده است
موسسه تحقيقات اقتصاد آزاد فريزر هر ساله شاخصي محاسبه و منتشر مي‌كند تحت عنوان «شاخص آزادي اقتصادي جهان» كه در آن درجه حمايت سياست‌ها و نهادهاي هر كشور از آزادي اقتصادي اندازه‌گيري مي‌شود.


مروري بر راهبردهاي جهاني مبارزه با فقر
فيليپ كاتلر (Philip Kotler) بدون ترديد مطرح‌ترين چهره آكادميك فعلي دنيا در حوزه مديريت بازاريابي (Marketing Management) محسوب مي‌شود. «كاتلر» با تاليف چندين متن درسي معتبر در زمينه دانش بازاريابي، جزو مشهورترين و معتبرترين نام‌ها براي اكثريت قاطع از دانشجويان مديريت و اقتصاد در سراسر دنيا به حساب مي‌آيد. كاتلر علاوه بر تاليف كتاب‌ها و مقالات متعدد در حوزه‌هاي مرسوم بازاريابي (بازاريابي اقتصادي)، مباحثي را نيز در زمينه يك مفهوم متناظر و خلاقانه، يعني «بازاريابي اجتماعي» مطرح نموده است.


آيا جهان بيش از حد به چين وابسته شده است؟
به طور خالص، تجارت بيشتر بهتر است. تجارت يكي از قدرتمندترين موتورهاي پيشرفت اقتصادي است


نابرابري جهاني
گزارش سازمان ملل درباره نابرابري جهاني ثروت (منتشره در اداره امور اقتصادي و اجتماعي سازمان ملل، «گزارش بررسي اقتصادي و اجتماعي جهاني، واگرايي رشد و توسعه» (2006))پوشش خبري گسترده‌اي پيدا كرد. (اين مطلب در سال 2006 نوشته شده است).


پروژه بهبود فضاي كسب‌وكار، فرصت‌ها و محدوديت‌ها
پروژه بررسي فضاي كسب‌وكار (Doing Business) (1) در كشورهاي مختلف از سال 2004 در دستور كار بانك جهاني قرار گرفته و معتبر‌ترين مركز اطلاعات وضعيت كسب‌وكار كشور‌ها در سطح بين‌المللي است.


122 رديف در 7 صفحه
   << بعدي  7  6  5  4  3  2  1  قبلي >>
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني