تصوير هر گروه


فهرست تازه هاي گروه
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • اخبار
صاحبان كالا اسناد و سوابق ترخيص را به مدت 3 سال نگهداري كنند
خبرگزاري فارس: معاونت حقوقي و نظارت گمرك در اطلاعيه از صاحبان كالا و ترخيص‌كاران اسناد توصيه كرد كه سوابق ترخيص و دفاتر مالي را به مدت 3 سال از تاريخ صدور اسناد به منظور «حسابرسي پس از ترخيص» نگهداري و در صورت لزوم ارائه نمايند.


نحوه اجراء قانون مربوط به خدمت نيمه‌وقت بانوان اصلاح شد
نحوه و ترتيب انجام خدمت نيمه وقت براساس ساعات كار وزارتخانه و مؤسسه ذيربط و طبق نظر بالاترين مقام مسئول دستگاه تعيين خواهد شد و در هيچ مورد كمتر از نصف ساعات كار مقرر هفتگي وزارتخانه و مؤسسه و شركت مربوط نخواهد بود


عبارت «غيرقابل انتقال» بر روي چك‌ها از اعتبار ساقط شد
خبرگزاري فارس: بر اساس بخشنامه جديد بانك مركزي، درج عبارت «غيرقابل انتقال» بر روي چك‌ها وجاهت قانوني ندارد و بانكها ملزم به انتقال وجه چك عليرغم درج اين عبارت هستند.


حذف جنبه كيفري از قانون چك
دنياي اقتصاد- در آخرين بازنگري لايحه اصلاح قانون چك، محروميت در فعاليت‌هاي بانكي، پولي و اداري جايگزين ضمانت كيفري شد. در خصوص دلايل حذف جنبه كيفري لايحه چك، هدف اين است كه چك به جايگاه واقعي خود كه در قانون پيش بيني شده و نقشي كه در تمام دنيا ايفا مي كند برسد.


رشد 60 درصدي نسبت چك برگشتي به مبادله شده
نسبت تعداد چك هاي برگشتي به مبادله شده از 7/4 درصد در شهريور سال 81 به 6/7 درصد در شهريور 87 رسيده و به عبارت ديگر 60 درصد رشد داشته است.


توافق بانك مركزي و قوه قضائيه براي اصلاح مجدد قانون چك
رييس پژوهشكده پولي و بانكي بانك مركزي از موافقت اين بانك و قوه قضائيه با اصلاح قانون چك خبر داد و اعلام كرد: اصلاحيه اين قانون نيز تهيه شده است.


ماليات انتقال مكرر املاك اجرا نمي شود
در حالي كه تنها سه روز به اجراي طرح ساماندهي املاك با استفاده از الزامي شدن كد رهگيري در نقل و انتقال مسكن باقي مانده است؛


لايحه قانون تجارت در كميسيون اقتصادي مجلس تصويب شد
مصطفي مطورزاده در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس گفت‎: ‎لايحه قانون تجارت بدون حتي يك راي ‏مخالف در كميسيون اقتصادي مجلس تصويب شد‎.


تصويب قانون برگزاري مناقصات توسط هيات وزيران
هيأت وزيران به پيشنهاد وزارت امور اقتصادي و دارايي و به استناد تبصره (1) ماده (3) قانون برگزاري مناقصات مصوب 1383 ، ميزان معاملات كوچك، متوسط و بزرگ را تصويب كرد.


تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني