تصوير هر گروه


فهرست تازه هاي گروه
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • مقالات
ماده 129 قانون تجارت؛ مهم اما ناشناخته
در مجامع شركت‌هاي بورسي پس از قرائت گزارش هيات مديره و گزارش حسابرس معمولا درخواست تنفيذ معاملات ماده 129 قانون تجارت توسط هيات رييسه زمزمه مي‌شود؛ درخواستي كه علي‌السويه مطرح مي‌شود تا سهامداراني كه مهم‌ترين بحث يك مجمع را در تقسيم سود آن خلاصه مي‌كنند، به راحتي از كنار آن عبور نمايند.


چرا قانون تجديد ارزيابي دارايي‌ها عمل نمي‌كند؟
اگرچه طرح‌ها و لوايحي كه به‌وسيله دولت يا نمايندگان مردم براي تصويب به مجلس شوراي اسلامي تقديم مي‌شود در كميسيون‌هاي مختلف مجلس مورد بررسي قرار مي‌گيرد اما، پذيرش بسياري از طرح‌ها و لوايح مصوب، در عمل با دشواري‌هايي روبه‌رو است يا اجراي آنها با نتايج مورد انتظار مطابقت ندارد.


بمب تكنولوژي در راه است
همانند برق و تلفن در گذشته، اكنون سه پيشرفت بزرگ ديگر اين قرن را متحول خواهند كرد.


پنج راه براي اجتناب از فاجعه
اينجا مي‌خواهم به شما 5 گامي را معرفي كنم تا در 5 دقيقه بتوانيد از كسب و كارتان محافظت كنيد. يك نكته مهم را خوب به خاطر داشته باشيد: بزرگ‌ترين درس در اين زمينه را خودتان به خودتان خواهيد آموخت.


شش قانون كسب و كاري كه مي‌توانيد زيرپا بگذاريد
من «رنه شيمادا»، موسس شركت High Tech Connect هستم. ممكن است ذاتا آدمي قانونمندي باشم، ‌اما زماني كه پاي شركتم به ميان مي‌آيد خوب مي‌دانم كه چه وقت از قوانين سرپيچي كنم.


بهترين اشتباه كسب‌وكار از زبان مرديت ويتني
«مرديت ويتني» اهل جار و جنجال نيست. با اين حال، او مستقيم به چشمان شما نگاه مي‌كند و هر نكته‌اي را را بيان مي‌كند كه به ذهنش مي‌رسد. زبان او روشن و ساده است. او بر محتواي گفت‌وگو تاكيد مي‌كند.


مسووليت اجتماعي بنگاه، افزايش سود است
وقتي مي‌شنوم برخي اهالي كسب‌وكار آشكارا درباره «مسووليت‌هاي اجتماعي بنگاه در نظام كسب‌وكار آزاد» صحبت مي‌كنند، به ياد ما‌جراي شگفت‌آور شاعري فرانسوي مي‌افتم كه در هفتاد سالگي فهميد كه در تمام عمرش منثور حرف مي‌زده.


استانداردهاي بزرگ، استانداردهاي كوچك
مديرعامل، مديران مياني و حتي برخي از پرسنل هنگام كار روزانه در كارخانه، هنگام پيگيري كارها در ادارات دولتي و حتي هنگام خواندن اخبار صنعت و توليد در روزنامه و هنگام فكر كردن به كار در خانه حس دوگانه‌اي درباره استاندارد دارند.


چگونه يك نقطه ضعف را تبديل به نقطه قوت كنيم؟
استراتژي ۲۹: چگونه يك نقطه ضعف را تبديل به نقطه قوت كنيم؟


موانع و محدوديت‌هاي تجديد ارزيابي دارايي‌ها
به موجب آيين‌نامه اجرائي جزء «ب» بند 78 قانون بودجه سال 1390 كل كشور، اشخاص حقيقي و حقوقي كه طبق قانون مكلف به نگاهداري دفاتر تجارتي (دفاتر روزنامه و كل) هستند در صورتي كه از ابتداي سال 1385 تا پايان سال 1389 دارايي‌هاي خود را تجديد ارزيابي نكرده باشند، مي‌توانند دارايي‌هاي خود را تجديد ارزيابي و مازاد حاصله را به حساب سرمايه منتقل كنند و مازاد تجديد ارزيابي منتقل شده به حساب سرمايه از ماليات بر درآمد و حق تمبر افزايش سرمايه معاف است.


با فعاليت‌هاي سبز مزيت رقابتي ايجاد كنيد
درباره فعاليت‌هاي تجاري سبز چيزي شنيده‌ايد؟ به فعاليت‌هايي سبز مي‌گويند كه با محيط زيست سازگار باشند و آلودگي انساني و طبيعي به بار نياورند. كسب‌وكارهاي كوچك بايد به فعاليت‌هاي تجاري سبز بپيوندند.


چرا تشويق مردم به كارآفرين شدن يك سياست عمومي نادرست است
در سال‌هاي اخير كارآفريني به شدت مورد توجه محققان و سياست‌گذاران قرار گرفته است كه اين مساله اغلب منتج از اين ديدگاه است كه كارآفريني مي‌تواند يكي از راهبردهاي مناسب براي رشد اقتصادي و رفع بيكاري باشد. ديدگاه مذكور به طور زيادي مورد توجه مسوولان كشور ما نيز قرار گرفته است كه نمود بارز اين مساله را مي‌توان در سخنراني‌ها، مكاتبات و مصوبات مقامات ذي‌نفوذ كشور مشاهده كرد. اين مقاله نگاه نقادانه و عميق‌تري به سياست‌هاي كارآفريني رايج دارد و مي‌تواند در تصميم‌سازي و تصميم‌گيري‌هاي آتي سياست‌گذاران حوزه‌هاي مربوطه بسيار مفيد باشد.


مصائب فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي در ايران
چرا فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي در ايران چندان موفق نيستند؟ بيش از 5 دهه از تولد فروشگاه‌هاي زنجيره ‌اي در كشور مي‌گذرد، اما تاكنون بسياري از آنها همچون «كوروش» به خاطر ضررده بودن و استقبال كم مردم به تعطيلي كشيده شده‌اند و به گفته صاحبان اين فروشگاه‌ها چند فروشگاهي كه باقي مانده‌اند نيز با سود نه چندان قابل توجهي به فعاليت ادامه مي‌دهند.


وضع الزامات مغاير با قانون در مرجع ثبت شركت‌ها
اخيرا سازمان ثبت اسناد و املاك كشور به موجب بخشنامه‌اي (به تاريخ 13/09/1390) بر تشريفات ثبت صورتجلسات مجامع عمومي شركت‌هاي تجاري در مرجع ثبت شركت‌ها افزوده است و تسليم مدارك و اقرارنامه‌هاي جديدي را علاوه بر موارد مصرح در لايحه قانوني اصلاح قسمتي از قانون تجارت ايران مصوب اسفند ماه 1347و قانون ثبت شركت‌ها اجباري دانسته است.


مشكلات مديريت مشاوره و مشاوران مديريت در ايران
خيلي از ما معمولا تا بيمار نشويم به پزشك مراجعه نمي‌كنيم. برخي كمي تدبير به خرج داده با توجه به اصل «علاج واقعه قبل از وقوع بايد كرد» يك چكاپ 6 ماهه يا يك ساله در برنامه زندگي خود مي‌گذارند.


تأملاتي پيرامون قانون ورشكستگي ايالات متحده آمريكا
تأملاتي پيرامون قانون ورشكستگي ايالات متحده آمريكا


الزامات قانوني مديران تصفيه
متن حاضر برگرفته از كتاب مجموعه قوانين و مقررات كشور در حوزه مالي (به اهتمام رسول دشتي و مهدي رضايي و علي اكبر دشتي) است.


بهبود فضاي كسب‌و‌كار و قاعده 20-80
چكيده: بنگاه‌هاي بيشماري وجود دارد كه به‌رغم مشكلات بسيار در حال توليد و سود آوري هستند. ليكن بقاي آن با كوچك‌ترين ناملايمتي به خطر مي‌افتد. در صورت ايجاد ثبات، اما مي‌توان با تغييراتي اندك اين بنگاه را تقويت و قابل رقابت با بنگاه‌هاي بزرگ كرد.


گام‌هاي سه‌گانه براي انتخاب شركت مشاوره مطلوب
وقتي پسرم يك سال بيشتر نداشت، يك اسباب بازي داشت كه از تعدادي تكه‌هاي متفاوت تشكيل شده بود و بايد آنها را مرتب مي‌كرد. من با دقت زياد شروع كردم تا به اوچگونگي تشخيص هريك از شكل‌ها را ياد دهم.


گسترش جهاني: دنيايي از تفاوت در استراتژي‌هاي رشد
اگر صنعت مشاوره بخواهد به طور كامل در رشد جهاني دهه‌هاي پيش رو مشاركت داشته باشد، بايد در اقتصاد‌هاي نوظهور سرمايه گذاري كرده و ظرفيت‌هاي جديدي را در اين كشورهاايجاد كند.


34 رديف در 2 صفحه
   << بعدي  2  1
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني