|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • مقالات
تفاوت BPMS و WCF
مديريت فرايندهاي كسب و كار (BPMS) هسته اصلي كسب و كار سازمان محسوب مي شوند. سازمانها در گذشته براي هركدام از فرآيند هايشان، سيستم‌ هاي جداگانه ‌اي در محدوده آن فرآيند تهيه مي كردند كه به سيستم‌ هاي جزيره ‌اي معروف اند. مشكلات اساسي كه به مرور زمان با اين نوع نگرش بروز نمود عدم امكان ارتباط اين سيستم ‌ها با يكديگر مي باشد و بدليل طراحي سيستم ‌ها در مورد تنها يك بخش منفك شده از سازمان، اهداف كلي سازمان به نحو مطلوب برآورده نمي شوند. بدين ترتيب ايده سيستم‌هاي يكپارچه سازماني شكل گرفت. در رويكرد طراحي، يك سيستم جامع نرم افزاري تعدادي زير سيستم مستقل، ولي مرتبط با هم طراحي مي‌شوند. با اين حال مشكل اساسي، حجم زياد كار طراحي و پياده سازي سيستم‌ ها همچنان باقي مي ماند. نهايت امر، در سالهاي اخير مديريت فرآيندهاي كسب و كار مطرح شد كه با داشتن الگوهاي متعدد مورد نياز سازمان ‌ها، روشي يكپارچه براي تعريف، اجرا، بازبيني و مديريت فرآيندهاي سازمان‌ ها را ارائه مي‌كند. با استفاده از متدها و ابزارهاي مربوطه، حجم كار توسعه راه كار ها به حداقل ‌رسيده و مديريت امور آسان و كارآمد مي شود. عمليات سازمان‌ها، د


مزايايي استفاده از فناوري BPM
بسياري ازمديران كاهش هزينه هاي اجرايي و افزايش ميزان بهره وري را بعنوان برترين مزاياي BPM عنوان كرده اند. يك پژوهشگر ازشركت تحقيقاتي IDG باپرسش از400 مدير IT نظرات آنها را درمورد نتايج استفاده ازBPM جويا شده است.


همسويي فناوري اطلاعات با استراتژي‌هاي سازمان
به‌كارگيري فناوري اطلاعات در سازمان‌ها براي موفقيت كافي نيست. فناوري اطلاعات بايد از نظر راهبردي، ساختاري و فرهنگي با اهداف سازمان همسو باشد. همسويي مقوله‌اي است كه در اين راستا مديران را راهنمايي مي‌كند.


آيا براي عصر داده‌هاي بزرگ آماده‌ايد؟
تجربيات مستمر و مدل‌هاي نوين كسب‌وكار ويژگي‌ رقابت سازمان‌ها در عصر جديد خواهد بود. زيرا سازمان‌ها با كسب و تحليل داده‌هاي انبوه مواجهند. آن چه مديران بايد در اين باره بدانند:


اخلاق سرقت اينترنتي
سال پيش به يكي از همكارانم گفتم كه مي‌خواهم در دوره‌ جديد درس‌هايم به تدريس اخلاق اينترنت بپردازم. او نيز پيشنهاد داد كه كتابي متشكل از گزيده‌ مقالات درباره‌ اخلاق كامپيوتر را كه اخيرا منتشر كرده است بخوانم ــ و همان كتاب را به ضميمه‌ ايميل‌اش برايم فرستاد.


ميانجيگري دانش براي بهبود فرآيندهاي كسب‌وكار
به‌كارگيري اصول نوآوري باز (1) در سال‌هاي اخير در سازمان‌هاي پيش‌رو كمك كرده است كه نه‌تنها محصولات خود را بهبود بخشند بلكه فرآيندهاي دروني كسب‌وكار خود را نيز بهتر كنند.


مديريت كارخانه و چالش يادگيري
يادگيري شايد مهم‌ترين عامل تكامل انسان‌‌ها باشد. هر آدمي با يادگيري و انباشت آموخته‌‌ها و انتقال آن به نسل بعدي باعث تكامل نسل انساني مي‌شود. تمام مراحل زندگي انسان با يادگيري همراه است و با آن به اتمام مي‌رسد. مثلا دوره كودكي انسان با يادگيري راه رفتن، حرف زدن و ساير كارهاي روزمره همراه است و كودك با فراگرفتن آن به مرحله ديگري از رشد قدم مي‌گذارد.


استانداردهاي بزرگ، استانداردهاي كوچك
مديرعامل، مديران مياني و حتي برخي از پرسنل هنگام كار روزانه در كارخانه، هنگام پيگيري كارها در ادارات دولتي و حتي هنگام خواندن اخبار صنعت و توليد در روزنامه و هنگام فكر كردن به كار در خانه حس دوگانه‌اي درباره استاندارد دارند.


مدل كسب و كار سايت اينترنتي پينترست
براي كساني كه پينترست (pinterest) را نمي‌شناسند، بايد توضيح داد پينترست نام سايتي است كه به كاربران اجازه مي‌دهد تصاوير و ويدئوهاي مطلوب خود را از سرتاسر وب در يك صفحه مجازي وصل كنند و اين صفحه مجازي توسط ديگران نيز قابل مشاهده است.


دستيابي به موفقيت با كمك شبكه‌هاي اجتماعي
شايد از ‌اين گونه داستان‌هاي عجيب زياد شنيده باشيد: يك متقاضي كار به خاطر‌اينكه كارفرما، پيام غير اخلاقي او را در توئيتر ديد يا به خاطر عكس‌هاي نامناسب او در فيس بوك رد شد. درباره حفظ فعاليت‌هاي آنلاين، به گونه‌اي كه به موفقيت افراد لطمه وارد نكند توصيه‌هاي زيادي شده است.


اجتناب از قوهاي سياه
پروژه‌هاي آي‌تي، اكنون خيلي بزرگ بوده و با بسياري از جنبه‌هاي يك سازمان در ارتباط هستند كه ريسكي نامتعارف و تازه را موجب مي‌شوند. پروژه‌هاي آي‌تي كه به خوبي مديريت نمي‌شوند، معمولا به قيمت از دست دادن شغل مديران عالي تمام مي‌شوند، اتفاقي كه براي نوئل فورگيرد، مديرعامل اي.اي.دي.اس افتاد.


سفارشي سازي انبوه، دلايل و خاستگاه‌ها
سفارشي‌سازي انبوه (mass customization) يكي از موضوعات جديد مورد توجه علوم مديريت و بازاريابي به شمار مي‌آيد علاوه بر اين، امروزه اين مبحث در فعاليت واحد‌ها و بنگاه‌هاي توليدي با تيراژ انبوه از اهميت و جايگاه خاصي برخوردار شده است، امروزه بنگاه‌هاي توليدي به خوبي دريافته‌اند كه كسب سود و بازدهي ديگر بسان گذشته و با نرخ‌هاي قبلي دست نيافتني شده است.


بوروكراسي سد راه ارتباط
با بزرگ‌تر شدن شركت، ساختار آن به انعطاف‌ناپذيري و بوروكراتيك شدن سوق مي‌يابد. در بعضي موارد افراطي، سلسله‌مراتب شركتي به قدري خشك مي‌شود كه كارمندان دسترسي مستقيم به فرد بالا دست خود را به جز سرپرست مستقيم از دست مي‌دهند.


تغيير در سازمان را از كجا شروع كنيم
نوامبر 2011 وقتي كه قرار است تغييري در سطح كل سازمان ايجاد كنيد، تلاش خود را روي «كاركنان محوري» معطوف كنيد تا به ايجاد روندي پويا و سريع در اين زمينه دست يابيد (كاركنان محوري در تغيير كاركناني هستند كه بيشترين اتصالات را دارند).


با فعاليت‌هاي سبز مزيت رقابتي ايجاد كنيد
درباره فعاليت‌هاي تجاري سبز چيزي شنيده‌ايد؟ به فعاليت‌هايي سبز مي‌گويند كه با محيط زيست سازگار باشند و آلودگي انساني و طبيعي به بار نياورند. كسب‌وكارهاي كوچك بايد به فعاليت‌هاي تجاري سبز بپيوندند.


كاركردن در تيم‌هاي بين‌المللي
گوناگوني فرهنگي را چنين تعريف مي‌كنند: تنوع قومي، جنسيتي، نژادي و اقتصادي‌ ـ ‌اجتماعي در موقعيت‌ها، نهاد‌ها و گروه‌ها. نخستين توصيه اين مقاله نيز چنين است: به تفاوت‌ها احترام بگذاريد و قدر آنها را بدانيد. زيرا گوناگوني فرهنگي همه جا هست و اين مقاله نيز بر تاثير گوناگوني فرهنگي بر جهان كسب‌وكار متمركز است.


برنامه تكنولوژي ما چقدر استراتژيك است
مديران اجرايي (CEO)، بايد تمام تلاش خود را به كار گيرند تا تغييراتي ساختاري در مباحث مرتبط با فناوري به وجود آورند و در نهايت، اطمينان يابند كه تسلط كاملي بر تهديدهاي فناوري محور دارند و همواره جلوتر از تهديد حركت مي‌كنند. اما چگونه؟ ‌اين مقاله را بخوانيد.


رقابت به‌وسيله‌ داده‌ها
توانايي ايجاد و تحليل مقادير زياد داده‌ها امروزه نيازمند آن است كه مديران درباره‌ نقش اطلاعات در كسب‌وكار و حتي درباره‌ طبيعت مزيت رقابتي تجديد نظر كنند. اظهارات سه متخصص زير در اين باره جالب توجه است. سه متخصص طرح‌هاي خود را پيشنهاد مي‌كنند. يك استاد دانشگاه MIT، يك كارآفرين و يك مربي بسكتبال، قدرت داده‌ها و نقش آن در رقابت‌پذيري را شرح مي‌دهند.


حلقه گم شده بين ارزيابي عملكرد و توسعه منابع انساني
يكي از دغدغه‌هاي مهم بسياري از مديران اين است كه نظام ارزيابي عملكرد چگونه مي‌تواند در شناسايي و برطرف كردن كاستي‌هاي عملكرد كاركنان موثر واقع شود.


92 رديف در 5 صفحه
   << بعدي  5  4  3  2  1
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني