|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • مقالات
تكيه‌گاه ما بعد از شكست محصول چيست؟
زمستان چند سال پيش با خانواده‌ام نزد والدين همسرم رفته بوديم كه در شهري كوچك در آريزونا زندگي مي‌كردند. پدرزنم مرا به علفزاري برد كه در آنجا گروهي از مردان داشتند هواپيماهاي كنترل از راه دور خود را پرواز مي‌دادند.


ميانجيگري دانش براي بهبود فرآيندهاي كسب‌وكار
به‌كارگيري اصول نوآوري باز (1) در سال‌هاي اخير در سازمان‌هاي پيش‌رو كمك كرده است كه نه‌تنها محصولات خود را بهبود بخشند بلكه فرآيندهاي دروني كسب‌وكار خود را نيز بهتر كنند.


مديريت كارخانه و چالش يادگيري
يادگيري شايد مهم‌ترين عامل تكامل انسان‌‌ها باشد. هر آدمي با يادگيري و انباشت آموخته‌‌ها و انتقال آن به نسل بعدي باعث تكامل نسل انساني مي‌شود. تمام مراحل زندگي انسان با يادگيري همراه است و با آن به اتمام مي‌رسد. مثلا دوره كودكي انسان با يادگيري راه رفتن، حرف زدن و ساير كارهاي روزمره همراه است و كودك با فراگرفتن آن به مرحله ديگري از رشد قدم مي‌گذارد.


سفارشي سازي انبوه، دلايل و خاستگاه‌ها
سفارشي‌سازي انبوه (mass customization) يكي از موضوعات جديد مورد توجه علوم مديريت و بازاريابي به شمار مي‌آيد علاوه بر اين، امروزه اين مبحث در فعاليت واحد‌ها و بنگاه‌هاي توليدي با تيراژ انبوه از اهميت و جايگاه خاصي برخوردار شده است، امروزه بنگاه‌هاي توليدي به خوبي دريافته‌اند كه كسب سود و بازدهي ديگر بسان گذشته و با نرخ‌هاي قبلي دست نيافتني شده است.


با فعاليت‌هاي سبز مزيت رقابتي ايجاد كنيد
درباره فعاليت‌هاي تجاري سبز چيزي شنيده‌ايد؟ به فعاليت‌هايي سبز مي‌گويند كه با محيط زيست سازگار باشند و آلودگي انساني و طبيعي به بار نياورند. كسب‌وكارهاي كوچك بايد به فعاليت‌هاي تجاري سبز بپيوندند.


درس‌هايي از استيو جابز براي خودروسازان
جاي هيچ بحثي نيست كه تعداد كمي‌برند به اندازه اپل قدرتمند هستند. محصولات كمي‌هستند كه بتوانند به اندازه محصولات اپل برانگيزنده احساسات باشند.


چگونه معرفي يك محصول گران‌تر فروش محصولات ديگر را افزايش مي‌دهد؟
چگونه معرفي يك محصول گران‌تر فروش محصولات ديگر را افزايش مي‌دهد؟


منابع انساني سازمان‌هاي پروژه محور
در غالب سازمان‌هاي پروژه محور، يكي از بزرگ‌ترين مشكلات پيش روي مديريت، گردش شديد نيروها در درون سازمان و همين طور ورود نيروها به سازمان و خروج سريع آنها از آن‌جا است.


روندهاي صنعت: استانداردسازي راه نجات است
بيست سال پيش، نخستين موج برون‌سپاري در فرآيند كار، بسياري از سازمان‌ها را قادر كرد تا هزينه‌هاي خود را به يك‌سوم كاهش دهند. شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات برون‌سپاري مي‌توانند با اجراي وظايف دفتر پشتي ــ‌يعني معمولا منابع انساني، مالي، تامين و انجام خدمات‌ــ براي برخي از مشتريان وضعيتي بهينه‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر را فراهم آورند.


پيشنهادي براي حمايت از توليدكنندگان در جريان هدفمندسازي يارانه‌ها
بهترين راه كمك به بخش توليد، نه پرداخت يارانه‌ به توليدكنندگان، بلكه مهيا كردن شرايط مناسب براي فعاليت اين بخش با رفع محدوديت‌هايي است كه توليدكنندگان مختلف با آن مواجهند؛


ايده‌هاي جديد را به صورت كنترل شده‌ اجرا كنيد
چيزي احتياج به تغيير دارد! چيزي اشتباه است و نياز به اصلاح دارد و شما به سختي كار مي‌كنيد تا تصويري از آينده آن بسازيد.


توليد كم هزينه ايده در خارج از كشور
صداي ترمز چرخ‌هاي هواپيما تازه قطع شده بود كه صداي زنگ موبايل «بريدي» بلند شد. او تازه در فرودگاه لاس‌وگاس فرود آمده بود.


پيامدهاي برون سپاري زياد
در محصولات پيچيده‌اي مانند اتومبيل مراحل تكميل شدن، عنصري كليدي در عملكرد مطلوب است. اين بدين معنا است كه مديران بايد بدانند كه كدام فعاليت‌ها را مي‌توانند با اطمينان برون‌‌سپاري كنند و كدام فعاليت‌ها را خود انجام دهند.


QFD چيست؟
در اين مقاله، خواهيم ديد كه مباحث مهم مطرح در حوزه QFD با توجه به گذشته آن چيستند. براي تحقيق در اين مورد، از روش پيمايشي با استفاده از ابزار بررسي اسناد و مدارك موجود استفاده كرده‌ايم


كجاي راه كيفيت را اشتباه رفته‌ايم
سازمان بين‌المللي استاندارد (ISO) يك مجمع بين‌المللي از سازمان‌هاي استاندارد كشورهاي عضو بوده كه مركزيت اين شبكه در شهر ژنو - سوئيس- فعاليت مي‌كند.


مديريت كيفيت روش‌هاي اجراي استاندارد
دسترسي به يك محصول با كيفيت همواره از دغدغه‌هاي مصرف‌كنندگان در تهيه كالاهاي مختلف بوده است و در اين رابطه اعطاي نشان استاندارد يا گواهي كيفيت توسط يك سازمان ذي صلاح از جمله روش‌هاي متداول اجراي استاندارد است كه به عنوان يك ابزار قدرتمند جهت ايجاد اطمينان براي مصرف‌كننده عمل مي‌كند.


با افزايش پيچيدگي زنجيره تامين وقوع فاجعه حتمي ‌است
جهاني شدن و وجود مشكلات براي دستيابي به بهره‌وري‌، ما را به ورود به دنياي پيچيده زنجيره تامين سوق داده است


چالش هاي مديريت در نگاه به كيفيت
محمود اكابر - بيش از يك دهه از طراحي و استقرار نظام هاي مديريت و از جمله نظام مديريت كيفيت در ايران مي گذرد و تعداد قابل توجهي از شركت هاي بزرگ با اهداف و انگيزه هاي متفاوت و در فضاي متنوعي از جبر و اختيار محيطي و يا نشات گرفته از منافع ذي نفعان،


مديريت زنجيره تأمين
يكي از بحث­­هايي كه در سال­هاي اخير با گسترش فناوري توجه زيادي به آن شده­است، مديريت زنجيره تأمين (SCM) است. در اين مقاله، سعي شده­است كه با ارائه كليتي از اين موضوع، شناختي نسبي در اين رابطه به دست آيد


نقش نوآوري باز در توسعه محصولات
اطلاعات، محصولات و خدماتي كه گروه‌هاي مجازي شركت‌ها و مصرف‌كنندگان ارائه مي‌دهند هنوز در مراحل ابتدايي قرار دارد. چه كسي مي‌داند اين روند به كجا ختم مي‌شود؟


31 رديف در 2 صفحه
   << بعدي  2  1
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني