|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • مقالات
زمان مناسب براي متوقف كردن پروژه‌
بيشتر تمركز اين كتاب بر تكميل موفق يك پروژه بوده است.‌اما گاه، پروژه‌اي بايد زودتر متوقف شود. در اين صورت چه بايد بكنيم؟ اينكه بداني چه زمان بايد پروژه را متوقف كني، خودش مهارت بزرگي است؛ مهارتي كه شهرت شما را در مقام يك مدير پروژه‌ هدفمند، قابل اتكا و منطقي تضمين مي‌كند.


نيروي سوم را وارد كنيد
استراتژي‌‌هاي مذاكره-شكستن سد «نه»


تنش زايي نكنيد
استراتژي‌هاي مذاكره-شكستن سد «نه»


چگونه ويژگي‌هاي خوب خود را به ديگران بگوييم بدون اينكه تعبير به خودشيفتگي شود
استراتژي ۲۵: چگونه ويژگي‌هاي خوب خود را به ديگران بگوييم بدون اينكه تعبير به خودشيفتگي شود


آنها را قدم به قدم راهنمايي كنيد
استراتژي‌هاي مذاكره-شكستن سد «نه»


مديران پروژه‌اي كه از حد مي‌گذرانند
به‌عنوان مشاور به سرعت آموختم تا تمركز خود را بر شاد كردن مشتريانم بگذاريم. يكبار، يكي از شركايم چنين حرفي زد: «شركايت نيستند كه تو را به سطح شريك ارتقا مي‌دهند؛


به يك معيار منصفانه اشاره كنيد
بخش سي و يكم در بخش قبل اشاره شد كه يكي از قديمي‌ترين راه‌هاي حفظ آبرو در يك مذاكره دعوت از يك طرف سوم است (يك واسطه)‌، كه مي‌تواند در به نتيجه رساندن يك مذاكره بسيار سودمند باشد.


از نيازهاي اوليه انساني غافل نشويد
بخش سي ام خيلي از اوقات ما هم مثل مذاكره‌كننده شركت كمبل اول با خود فكر مي‌كنيم طرف مقابل تنها به دنبال كسب پول بيشتر يا چيز محسوس ديگري شبيه به اين است.


نكات نا نوشته درباره گزارش وضعيت پروژه
بخش دوم و پاياني در بخش پيش با نكاتي در رابطه با «گزارش وضعيت پروژه» آشنا شديم كه رعايت آنها مي‌تواند ما را در مديريت هر چه بهتر پروژه ياري رساند. همان‌طور كه گفته شد، هر چه گزارش وضعيت پروژه بهتر باشد، ارتباط تيم پروژه با ذي‌نفعان پروژه سفت و سخت‌تر است.


به منافع تامين نشده طرف مقابل توجه كنيد
استراتژي‌‌هاي مذاكره-شكستن سد «نه»


طرف مقابل را در انتخاب راه‌حل مشاركت دهيد
بخش: بيست و هشتم يكي از اشتباهات رايج در مذاكره اين است كه به طرف مقابل اعلام كنيد كه شما راه‌حل مشكل را يافته‌ايد. برنامه‌ريزان شهري بدون وارد كردن ساكنان محل در فرآيند بررسي و انتخاب مكان جديد، طرح دفع زباله را اعلام مي‌كنند، در جواب هم تعدادي از گروه‌هاي شهروندي در مقابله با اين طرح بسيج مي‌شوند.


براي آنها يك پل طلايي بسازيد
بخش: بيست و هفتم براي حريف خود پلي از طلا بسازيد تا از روي آن عبور كندعملا فشار بيش از حد، پذيرش توافق براي طرف مقابل را سخت‌تر مي‌كند. فشار آوردن، روي اين نكته كه پيشنهاد از طرف شماست و ايده طرف مقابل نيست تاكيد مي‌كند. مذاكره به اين خاطر كه نمي‌تواند خواست‌هاي آنها را بر آورده كند، شكست مي‌خورد.


درس‌هايي از بنجامين فرانكلين
استراتژي ۲۲: درس‌هايي از بنجامين فرانكلين


مذاكره بر سر بزرگ‌ترين قرارداد رسانه‌اي جهان
بخش: بيست و ششم فشار نياوريد حالا ديگر شما موفق شده‌ايد واكنش‌هاي خودتان را متوقف كنيد، عواطف طرف مقابل را خنثي نماييد، و مواضع آنها را باز تعريف كنيد، براي رسيدن به توافق نهايي آماده هستيد. اما هنوز ممكن است آنها موافقت نكنند.


نكات نا نوشته درباره گزارش وضعيت پروژه
بخش نخست خلبان‌ها هميشه حيرت‌زده‌ام مي‌كنند. آنها بايد دانش شفاف و مطلقي درباره همه آن كليدها، چراغ‌ها و سوئيچ‌هاي كابين خلبان داشته باشند. آنها قبل از پرواز هميشه دست به آزمايش و بررسي همه‌چيز مي‌زنند تا مطمئن شوند پرواز ‌امني را هدايت خواهند كرد.


چگونه از پايداري براي نفوذ در ديگران استفاده كنيم؟
استراتژي ۲۱: چگونه از پايداري براي نفوذ در ديگران استفاده كنيم؟


بازتعريف مشكل براي گرفتن نتيجه
بخش: بيست و پنجم نقطه عطف روش مانع-گذر زماني است كه شما بازي را از چانه زني ميان مواضع، به حل مشترك مسائل تغيير مي‌دهيد. كليد تغيير بازي در باز تعريف آن است. باز تعريف يعني تغيير جهت هر آنچه كه حريف مي‌گويد به سوي خود مشكل في مابين.


نحوه مديريت افراد كمال‌گرا
آيا يك فرد كمال‌گرا در تيم شما وجود دارد؟ اگر اين طور است، خوشبختانه رييس شما به دنبال استانداردهاي بالايي در پروژه است و كسي را مي‌خواهد كه به جزئيات اهميت مي‌دهد، اما متاسفانه فرد كمال‌گرا احتمالا آنقدر به جزئيات پروژه مي‌پردازد كه قادر به اولويت‌بندي كارها نيست.


راجع به قواعد بازي مذاكره كنيد
بخش: بخش بيست و چهارم اگر با وجود تمام تلاش‌هاي شما طرف مقابل همچنان به سنگ‌اندازي‌ها، حملات و فريبكاري‌هاي خود ادامه مي‌دهد، شما هم مي‌بايست مسير گفت‌وگوها را در قالب جديدي باز تعريف كنيد. نام آن را بگذاريد مذاكره در مورد مذاكره.


راز اصلي تعهد پايدار چيست؟
استراتژي‌هاي نفوذ


43 رديف در 3 صفحه
   << بعدي  3  2  1
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني