تصوير هر گروه


فهرست تازه هاي گروه
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • مقالات
مسووليت اجتماعي بنگاه، افزايش سود است
وقتي مي‌شنوم برخي اهالي كسب‌وكار آشكارا درباره «مسووليت‌هاي اجتماعي بنگاه در نظام كسب‌وكار آزاد» صحبت مي‌كنند، به ياد ما‌جراي شگفت‌آور شاعري فرانسوي مي‌افتم كه در هفتاد سالگي فهميد كه در تمام عمرش منثور حرف مي‌زده.


مدل كسب و كار سايت اينترنتي پينترست
براي كساني كه پينترست (pinterest) را نمي‌شناسند، بايد توضيح داد پينترست نام سايتي است كه به كاربران اجازه مي‌دهد تصاوير و ويدئوهاي مطلوب خود را از سرتاسر وب در يك صفحه مجازي وصل كنند و اين صفحه مجازي توسط ديگران نيز قابل مشاهده است.


پنج نكته‌اي كه در هيچ مدرسه كسب وكاري تدريس نمي‌شود
مدرك تحصيلي خود را از دانشگاه دريافت كرده‌ايد. اكنون زمان مواجه شدن با واقعيت در هدايت يك كسب و كار است. واقعيت‌هايي كه در زير ارائه شده‌اند، در دانشگاه تدريس نمي‌شوند.


چرا تشويق مردم به كارآفرين شدن يك سياست عمومي نادرست است
در سال‌هاي اخير كارآفريني به شدت مورد توجه محققان و سياست‌گذاران قرار گرفته است كه اين مساله اغلب منتج از اين ديدگاه است كه كارآفريني مي‌تواند يكي از راهبردهاي مناسب براي رشد اقتصادي و رفع بيكاري باشد. ديدگاه مذكور به طور زيادي مورد توجه مسوولان كشور ما نيز قرار گرفته است كه نمود بارز اين مساله را مي‌توان در سخنراني‌ها، مكاتبات و مصوبات مقامات ذي‌نفوذ كشور مشاهده كرد. اين مقاله نگاه نقادانه و عميق‌تري به سياست‌هاي كارآفريني رايج دارد و مي‌تواند در تصميم‌سازي و تصميم‌گيري‌هاي آتي سياست‌گذاران حوزه‌هاي مربوطه بسيار مفيد باشد.


داستان سرايي؛ نويددهنده اخلاق در كسب‌وكار
داستان‌ها مي‌توانند ديد انسان‌ها و كسب‌و‌كارها را تغيير دهند و دنيا را از زاويه جديدي به آنها نشان دهند.


توجه به جذابيت كسب و كار اينترنتي
نزديك به سه سال با كسب و كار اينترنتي سر و كار داشتم. طي اين سه سال كوتاه به مسائل بسياري پي بردم. اما يك نكته به نظرم مهم و اساسي رسيد: وقتي به يك سايت اينترنتي سر مي‌زنيد ظاهر سايت بسيار مهم است. اما ظاهر سايت مي‌تواند فريبنده باشد و صرفا مخاطب را به خود جذب كند.


شبكه‌سازي اجتماعي براي كسب‌و‌كارهاي كوچك
مطرح‌كردن كسب‌وكار كوچك‌تان به صورت آنلاين در اينترنت به رشد شركت‌تان ياري مي‌رساند. امروزه اينترنت مي‌تواند مشتريان‌تان را افزايش دهد و بخشي از آنها را به وب‌سايت شركت منتقل مي‌كند.


دلايل شكست شركت‌ها در نوآوري مدل‌هاي كسب‌وكار
در حال حاضر نوآوري در مدل كسب‌وكار، نوعي استراتژي جديد و ضروري براي سازمان‌ها به شمار مي‌رود.


بنگاه اجتماعي: به يك شبكه نياز دارد
محبوبيت بنگاه اجتماعي، كسب و كار با ماموريتي اجتماعي، در حال نوسان است. دوره‌هاي ام.بي.اي درباره موضوع مزبور با تقاضاهاي بيش از اندازه مواجه مي‌شوند و تعداد بنگاه‌هاي اجتماعي در سرتاسر جهان در حال افزايش است.


تفاوت و بررسي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و هلدينگ
معنا و مفهوم هلدينگ در دنيا تقريبا از 5 دهه گذشته آغاز و با ظهور صنايع در ايران نيز شكل گرفته است، در اين نوشتار به تفاوت شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و هلدينگ‌ها در ايران مي‌پردازيم، زيرا از نظر نگارنده تفاوت و جايگاه اين شركت‌ها در ذهن خوانندگان، به منظور تميز دادن و پي بردن به اهداف شركت‌ها بسيار ضروري و مهم است و جاي تامل دارد.


فرهنگ كسب‌وكارآمريكا
ايالات متحده آمريكا كشوري در قاره آمريكاي شمالي است كه با سيستم جمهوري فدرال اداره مي‌شود. پايتخت اين كشور شهر واشنگتن دي.سي است.آمريكا سومين كشور پرجمعيت و چهارمين كشور پهناور جهان بوده و از لحاظ نژادي و گوناگوني مردم، متنوع‌ترين كشور جهان شناخته مي‌شود.


هلدينگ‌ها در ايران
قانون تجارت مصوب 13 ارديبهشت 1311 ولايحه اصلاحي مصوب 24 اسفند 1347 براي تاجران و مديران شركت‌ها و خوانندگان فهيم آشناست، اما هدف از نگارش اين مقاله بررسي هلدينگ‌ها در قانون تجارت و چگونگي پيدايش اين گونه شركت‌ها در ايران است.


ده دليل براي انتخاب سوئيس به عنوان محل كسب و كار
امروزه براي رقابت در بازار جهاني، انتخاب محل كسب و كار بسيار اهميت يافته و جذابيت كشورها و بازارها بايد به طور دقيق مورد بررسي قرار گيرد. سوئيس داراي مزايايي منحصر به فرد از جنبه‌هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي است. در ذيل به ده مزيت انجام كسب‌وكار در‌اين كشور كوچك اشاره شده است.


راهكارهاي تدوين يك طرح كسب و كار
وقتي كارآفريني وجود يك فرصت كاري را تشخيص مي‌دهد، قدم بعدي ايجاد يك طرح كسب و كار براي اين فرصت جديد است.


چهار موردكاوي در زمينه كسب و كار
وين آرميتاژ كه مخارج زندگي خود را از راه رانندگي تاكسي در مي‌آورد، از عمويش پول قرض گرفت و يك آژانس كوچك مسافرتي تاسيس كرد. اين شركت سه ميني‌بوس و دو اتوبوس بين‌شهري دارد و در كار قرارداد شركتي تخصص پيدا كرده‌ است. اما دورنماي مديريت عمليات براي وين اضطراب‌آور بود و به فكر فرو رفت كه چگونه آي تي مي‌تواند به دادش برسد.


نگاهي به چگونگي ثبت يك شركت
نگاهي به چگونگي ثبت يك شركت در سال هاي اخير سياست هاي اقتصادي كشور در چهارچوب برنامه هاي توسعه اقتصادي به سوي خصوصي سازي گام بر مي دارد و واگذاري فعاليت ها به بخش خصوصي مستلزم آن است كه افراد به تأسيس شركت هاي مختلف مبادرت نمايند و با انجام فعاليت هاي تجاري در نظر گرفته شده باعث كاهش تصدي گري دولت در امور اقتصادي شوند


چگونه سرمايه گذاري كنيم؟ ‏
مطالعه و تعيين اولويت سرمايه گذاري براي طرحهاي گوناگون با اهداف گوناگون، داراي اهميت بسيار است و ‏نقش تعيين كننده اي دارد. در مطالعات گزينه هاي گوناگون ازنظر فني و اقتصادي، هميشه بايد ادامه وضع موجود يكي از گزينه هاي ‏موردبررسي باشد.


ثروت آفريني در هزاره سوم از منظر لستر تارو
در طول تاريخ، اين اولين بار است كه بشر مي تواند مواد جديد بسازد و نانوتكنولوژي بيافريند. پايه هاي قديم كاميابي فروريخته است. در تمام طول تاريخ بشر، منشا كاميابي، دستيابي به منابع طبيعي مانندزمين، طلا و نفت بوده است. ناگهان ورق برگشته و دانش به جاي آن نشسته است.


هفت اشتباه بزرگ در راه اندازي كسب و كار
اولين سال راه اندازي تجارت مسلما پر فراز و نشيب خواهد بود. هر اندازه كه با دقت و دانش پيش برويد، باز هم مرتكب اشتباهاتي خواهيد شد. اما اگرذهن خود را آماده كنيد و به تجربيات ديگران توجه كنيد، مي توانيد از وقوع بسياري ازاين اشتباهات پيشگيري كنيد. در اين فرصت به 7 اشتباه بزرگ تازه كاران و راهحلهائي براي گريز از آنها اشاره مي كنيم.


تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني