از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
علي كاوه
مقررات مربوط به كاركنان دولت ،مرخصي،ماموريت،حقوق ومزايا،آموزش ،مكاتبات اداري،بيمه پايه و تكميلي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور

فهرست مشاورين
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

فهرست اطلاعات

  • مقالات
آمادگي براي آزمون جامعه حسابداران رسمي ايران
به زودي آزمون جامعه حسابداران رسمي ايران برگزار خواهد شد و اميدوارم كه كليه شركت‌كنندگان در اين آزمون، با توجه به سطح سوالات دوره‌هاي قبل، آمادگي كامل را براي اين آزمون داشته باشند و ديگر شكايتي از مشكل بودن سوالات آزمون جامعه به عمل نياورند.


آزمون جامعه حسابداران رسمي ايران
زمان زيادي تا تاريخ آزمون جامعه حسابداران رسمي ايران باقي نمانده است. بنابراين، افرادي كه مي‌خواهند در اين آزمون شركت كنند، بايد از خيلي وقت پيش، خود را براي اين آزمون آماده مي‌كردند. در هر حال، از اين تاريخ به بعد هم بر مطالعات خود بيافزاييد تا بتوانيد در اين آزمون موفق شويد.


رسيدگي به مانده‌هاي ابتداي دوره
مخاطبين اين مقاله كمك حسابرسان و كارآموزان در موسسات حسابرسي معتبر مي‌باشند. گرچه بنظر مي‌رسد كه مطالب اين مقاله بسيار پيش پا افتاده است، ولي از نظر اهميت در حسابرسي در جايگاه بالايي قرار دارد و رعايت دقيق آن اكيدا توصيه مي‌شود.


نقدي ديگر بر آزمون حسابداران رسمي و پيشنهادهايي در مورد آن
چندي پيش نوشتاري از اينجانب با عنوان «نگاهي آماري به ليست قبول‌شدگان در آزمون حسابداران رسمي سال 1389» در روزنامه وزين دنياي اقتصاد منتشر شد.


موانع ايجاد شده براي اشتغال حسابرسان جوان (2)
توصيه به وزير محترم درخصوص تجديد نظر در نتيجه آزمون و تركيب هيات 7 نفره


آزمون حسابداران رسمي به كجا مي رود
جمعه پنجم آذرماه روز برگزاري يكي از حرفه اي ترين امتحانات كشور عزيزمان بود وليكن مانند سال گذشته هيچ نشاني از يك آزمون حرفه¬اي بهمراه نداشت.


آيا گرفتن دكترا وقت تلف كردن است؟
امروزه، رساله دكترا هم نمايانگر يك ايده و هم نمايانگر دوره‌اي است كه از جانب فرد، صرف تحقيقات اصيل شده و نوشتن آن آرزوي صدها نفر از هزاران دانشجويي است كه همه ساله وارد دوره دكترا مي‌شوند


حسابرسان و سازمان امور مالياتي
صدور دستورالعمل حسابرسي ماليات بر ارزش افزوده و رهنمودهاي تلويحي جامعه حسابداران رسمي ايران مبني بر عدم اجراي حسابرسي توسط حسابداران رسمي و همچنين بازنگري در دستورالعمل حسابرسي مالياتي موضوع ماده (272) و الحاق و افزايش موادي يك‌سويه در جهت تامين نظر ادارات مالياتي، متضمن افزايش مسووليت‌هاي بي‌رويه حسابرسان مالياتي است.


حرفه اي كه دادگاهي ندارد
چند روزي از برگزاري سمينار بازار سرمايه و شفافيت مي گذرد و بازار سرمايه انتظاراتي را از حرفه حسابداري و حسابرسي مطرح مي كند به گونه اي كه برخي به ساده انگاري روي آورده و قسمت هاي مالي شركت ها را شريك راهبردي خود در موفقيت رشد بازار سرمايه و خصوصي سازي تلقي كرده اند. پاسخ ساده حسابداران و حسابرسان به اين موضوع اين است كه آيا شما حقوق و مزاياي قراردادي را به ما مي دهيد يا كارفرمايان ما، به هر جهت اين چالشي اساسي در سال هاي اخير بين سازمان بورس و حسابداران حرفه اي بوده است.


گزارش عدم اظهارنظر ابهام يا رفع ابهام
هر روزه اطلاعات متعددي از طريق بورس راجع به اطلاعات مالي و غيرمالي شركت‌ها منتشر مي‌شود.اين اطلاعات به نوبه خود مي‌تواند در ذهن بازيگران بالفعل و بالقوه بازار سرمايه به منظور تصميم‌گيري مورد توجه قرار گيرد. اما از جمله گزارش‌هاي مهم كه فصل‌الخطاب همه موارد مذكور است گزارشات حسابرسي است


انواع حسابرسان در عمل و ويژگيهاي حرفه اي انها
حسابرسان از جهات حرفه اي و عمل به اصول حرفه اي به انواعي قابل طبقه بندي وتقسيم مي باشند.اما سوال اينست كه اين طبقه بندي چه ضرورتي دارد وبراي چه صورت مي گيرد؟قطعاپاسخ به اين سوال مي تواند ما را در رويكرد اين طبقه بندي كمك نمايد.


نقدو شرح قانون ماليات‌‌هاي مستقيم
قانون، قاعده‌‌اي حقوقي است كه مرجع قانونگذاري، تصويب مي‌‌‌كند و در معني اخص خود، مصوبات مقنن است و در معناي عام‌‌، شامل تصويب‌‌نامه و آيين نامه‌ها است كه بر حسب مجوز مقنن و نيز توسط هيات وزيران، مصوب مي‌‌شوند.


برخورد حسابرسان با تعديلات سنواتي
اين روزها كه فعالان بازار سرمايه و سهام، با برگزاري مجامع ساليانه روبه‌رو هستند، اصطلاح «تعديلات سنواتي» براي آنها عبارتي آشنا و براي آگاهان امر، عبارتي آزار دهنده است كه متاسفانه به طور عادي و يك قلم اصلي، مكرر در صورت‌‌هاي مالي شركت‌‌ها گنجانده مي‌‌‌شود.


مفهوم تعاون
با اينكه 30 سال از تصويب قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مي‌گذرد، به نظر مي‌رسد هنوز دست‌اندركاران حكومت در مورد مفهوم تعاون به يك اجماع كلي دست نيافته باشند‌.


هيات داوري وحل اختلاف
اخيرا هيات‌‌مديره سازمان بورس و اوراق بهادار، قراردادهاي نمونه‌‌‌اي را براي بخش‌‌‌هاي مختلف، تصويب و ابلاغ كرده است. در اين قراردادهاي نمونه، ماده‌‌‌اي با عنوان «داوري و حل اختلاف» درج شده است كه موجب ايجاد ابهام و سوال در ذهن فعالان بازار شده است و به كرات سوالاتي در زمينه اين ماده از اينجانب پرسيده شد تا بهانه‌‌‌اي باشد براي نوشتن اين سطور.


گامي به پيش:گزارشگري مالي بين المللي در صنعت بيمه
هيات تدوين استانداردهاي بين المللي حسابداري (IASB) رهبري تغيير شكل گزارشات مالي براي شركتهاي بيمه كه در سطح بين المللي فعاليت مي كنند را بر عهده دارد. شركتهاي بيمه اي سالها در انتظار يك استاندارد بين المللي حسابداري در خصوص قراردادهاي بيمه بوده اند .


سال مالي متفاوت از سال تقويمي؟
سال جديد براي اقوام ايراني مقارن با يكي از دو اعتدال سال يعني اول فروردين است. اين شروع كه با عيد نوروز جشن گرفته مي‌شود نقطه‌اي بر خاتمه طبيعت سرد و فسرده زمستان و طليعه بهار و رويش مجدد طبيعت است


حسابرسي مالياتي در فرآيند توسعه
ماليات‌‌ يك نوع هزينه اجتماعي است كه شهروندان بابت اعمال وظايف حاكميتي به دولت مي‌‌‌پردازند و بدون شك هر چه آثار اين اعمال حاكميت نظير برقراري امنيت و رفاه اجتماعي، آموزش رايگان و مشهودتر باشد شهروندان با طيب خاطر آنرا مي‌‌‌پردازند و در صورت‌‌‌ تغيير نكردن وضعيت معيشت زندگي و فقدان آثار اجتماعي ماليات‌‌، از پرداخت آن طفره خواهند رفت.


ابطال گرايي در اقتصاد از ديدگاه‌‌‌هايك
به‌رغم آنكه‌‌‌ هايك، همواره ايده ابطال‌پذيري پوپر را مي‌‌‌ستود، اما معتقد بود كه كاربست آن بايد محدود باشد و نبايد آن را به حيطه علوم پيچيده‌تري نظير علوم اجتماعي و حتي زيست شناسي تعميم داد.


شما چقدر عقلايي هستيد؟
در اينجا يك آزمون كوچك برايتان در نظر گرفته‌ام تا معلوم شود شما چقدر عقلايي رفتار مي‌كنيد. قبل از پاسخ به هر سوال يك نفس عميق بكشيد (سوالات بعدي را هم نگاه كنيد!)


51 رديف در 3 صفحه
   << بعدي  3  2  1
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

|برگزيده رازنامه
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني