از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
علي كاوه
مقررات مربوط به كاركنان دولت ،مرخصي،ماموريت،حقوق ومزايا،آموزش ،مكاتبات اداري،بيمه پايه و تكميلي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور

فهرست مشاورين
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

فهرست اطلاعات

  • مقالات
خصوصي سازي
اگرچه تئوري كلاسيك، پيوسته در جهت محدود بودن مداخله دولت در امور اقتصادي تأكيد داشته است ولي طي ‏‏دهه‌هاي پس از پايان جنگ جهاني دوم دخالت در اقتصاد به حدي افزايش يافت كه دولت در اغلب اقتصادهاي آزاد و ‏‏مختلط مشابه اقتصاد‌هاي برنامه‌اي، از طريق اهرم‌هاي اجرايي خود نقش فعالي را ايفا كرد.


گزارشگري مالي موقوفه
به وجوهي كه قرار است تحت شرايط مشخصي كه واقف معين مي كند درامد حاصل از سرمايه گذاري اين وجوه ‏براي مقاصد معيني به مصرف برسد وجوه موقوفه گويند.وجوه موقوفه به دو دسته قابل مصرف وغير قابل ‏مصر


گفتاري در درك دولت از ماهيت و كاركرد پول در اقتصاد
قطار مشهور و ممدوح دولت نهم بيش از هر زماني نيازمند تزريق «پول» است؛ پول، نوش‌داروي دولت و اقتصاد ايران است و بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران از نظر دولت نهم چيزي نيست بيش از ماشيني براي خلق نوش‌داروي پول؛


بازار مالي روزانه مدرن
با بررسي دقيق ويژگي‌هاي مهم بورس اوراق بهادار تهران (TSE) مي‌توان به درك كامل و توضيح درست علت رشد چشمگير آن در گذشته و رفتارهاي مملو از خطر آن در آينده نائل آمد؛ حاكم بودن سلطة دولتي، مالكيت دولتي حداكثري، اندازة كوچك و دامنة محدود عملكرد و بالاخره تقلب و دخل و تصرف اعضا وابسته به سازمان.


عدالت، محور قانون
همايش دولت‌ها و تعهدات اقتصادي، سياسي و فرهنگي با حضور اساتيد حقوق طي دو روز صبح و بعدازظهر در تالار شيخ انصاري دانشكده حقوق دانشگاه تهران با حضور اساتيد مسلم حقوق چون دكتر محمد هاشمي، دكتر اردشير اميرارجمند، دكتر حسين مهرپور و نيز دكتر ناصر كاتوزيان برگزار شد.


مقوله پيچيده تصحيح نرخ ارز
در غياب بازارهاي رقابتي، قيمت‌ها در بخش‌هاي مختلف اقتصادي خارج از روال طبيعي خود كه تاثيرپذيري از مكانيسم عرضه و تقاضا است تنها بر اساس اراده‌هاي غيربازاري مسلط بر بازار تعيين مي‌شود. يكي از اين حوزه‌هاي قيمت‌گذاري نرخ ارز است كه در اقتصاد دولتي ايران همچون قيمت پول (نرخ بهره) و نرخ مزد و بهاي كالا‌ها و خدمات دولتي خارج از سازوكار بازار ارزش‌گذاري مي‌شوند.


حسابداري صنعتي در كما٬حسابداران رسمي در ابهام
در ماده 16قانون مديريت خدمات كشوري كه در هشتم مهر ماه 1386به تصويب گرديد و ‏در تارخ 25/7/86 جهت اجرا طي نامه‌اي از سوي رئيس مجلس به دولت ابلاغ گرديد. وقرار ‏بود به صورت آزمايشي به مدت 5 سال اجرا شود(كه نشد) آمده است كه: به منظور افزايش بهره‌وري و استقرار نظام كنترل نتيجه و محصول ( ستانده) و كنترل ‏مراحل انجام كار و يا هر دو، جلوگيري از تمركز تصميم‌گيري و اعطاي اختيارات لازم به ‏مديران براي اداره واحدهاي تحت سرپرستي خود بر اساس آئين‌نامه‌اي كه توسط سازمان ‏تهيه و به تصويب هيات وزيران مي‌رسد دستگاههاي اجرائي موظفند اقدامات ذيل را به ‏عمل آورند. الف- تعيين قيمت تمام شده فعاليتها و خدمات و محصولات واحدهاي مجري از قبيل ‏واحدهاي آموزشي، پژوهشي ،


موانع افزايش سرمايه شركت هاي بورسي
سال 85 است. بحران كاهش قيمت‌ها مسوولان سازمان كارگزاران وقت را به تلاش براي شناسايي و مهار عوامل بروز بحران وادار ساخته است.آنچه كه در ميان اين عوامل به چشم مي‌خورد و انگشت اتهام به سوي آن نشانه مي‌رود، افزايش سرمايه‌هاي سنگين شركت‌هاي بورسي به ويژه شركت‌هاي سرمايه‌گذاري است كه به‌زعم برخي از كارشناسان وقت،عامل رقيق شدن سهام و زمينه ساز افت بازار شده است آنچه كه در ميان اين عوامل به چشم مي‌خورد و انگشت اتهام به سوي آن نشانه مي‌رود، افزايش سرمايه‌هاي سنگين شركت‌هاي بورسي به ويژه شركت‌هاي سرمايه‌گذاري است كه به‌زعم برخي از كارشناسان وقت،عامل رقيق شدن سهام و زمينه ساز افت بازار شده است و اين سرآغاز ورود بحث افزايش سرمايه به مسير ناهمواري است كه ابتدا به دلي


درحوزه‌ فعاليت‌هاي مالي نبايد پنهان كاري شود
اگر جامعه‌اي بخواهد با برنامه حركت كند بايد قوانين روشن و شفاف و قابل اجرايي را در اختيار داشته باشد و بدون داشتن يك برنامه روشن با ساز و كارهاي مشخص و ابزارهاي لازم دست يابي به اهداف غيرممكن است. به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، پورمحمدي ـ رييس سازمان بازرسي كل كشور ـ در سو


روايت رييس اصناف از تعطيلي بازار
رييس شوراي اصناف در گفت‌و‌گويي با خبرگزاري فارس، جزئيات تازه‌اي از ماجراي تعطيلي بازار پس از قطعي شدن اجراي ماليات بر ارزش افزوده خبر داده است. وي همچنين نگاه بازار به ماليات را در طول سال‌هاي قبل و بعد انقلاب تشريح كرده است. همزمان، رييس سازمان مالياتي خبر داده است كه ماليات بر ارزش افزوده براي غيراصناف در حال اجرا است.


مسائل حقوقي معاملات الكترونيك سهام
انجام معاملات در بورس الكترونيك سبب افزايش سرعت عمليات، كاهش بوروكراسي و مهم‌تر از همه كاهش هزينه‌هاي معاملات شده و بدين ترتيب سهولت مشاركت در بازار سهام، سبب رونق بورس و كارآيي شبكه اقتصادي مي‌شود.


حسابدار مستقل باشم يا رسمي
ماده 28 قانون بر ارزش افزوده اجازه تاسيس نهادي موسوم به "جامعه مشاوران رسمي مالياتي ايران" را به سازمان امور مالياتي مي دهد كه به ارائه خدمات مشاوره اي طبق قوانين ومقررات مالياتي به موديان نمايند


‏ استاندارد حسابداري سرمايه گذاريها: آثار اقتصادي و ‏تامين هدفهاي گزارشگري مالي
در ماه آوريل سال 1971 هيئت مديره انجمن حسابداران رسمي امريكا(AICPA) براي تدوين چارچوب نظري حسابداري دو گروه تحقيق تعيين كرد كه يكي از آن دو به نام كميته تروبلاد(Trueblood) ، ماموريت يافت كه هدفهاي گزارشگري مالي را تدوين كند.


هشت صفحه دفاعيه از يارانه نقدي
دنياي اقتصاد – به دنبال ابراز نگراني مصباحي‌مقدم، رييس كميسيون ويژه مجلس از تبعات نقدي‌سازي يارانه‌ها، وزير اقتصاد با ارسال يك نامه هشت صفحه‌اي خطاب به وي از اين طرح دفاع و اعلام كرد كه اين طرح تحت هر شرايطي و با هر قيمت نفتي اجرا خواهد شد. مصباحي‌مقدم گفته بود با اجراي اين طرح قيمت برخي كالاها 200 تا 300درصد بالا خواهد رفت.


عقب نشيني مالياتي تير خلاص به جامعه حسابداران‏
در جوامع پيشرفته، هر خانوادهاي داراي سه مشاور خانوادگي مانند وكيل دعاوي،پزشك وحسابدار دارد اما وضعيت در ايران به گونه اي رقم خورده كه هر خانواده هيچكدام از انها را مگر در سطوح ثرتمندان جامعه ندارد واحساس نياز نيز نمي كند.اين عدم نيازگريبان دولت در ايران را نيز گرفته است.


مقابله با شوك محتمل
اقتصاد ايران در معرض شوكي بزرگتر از شوك اقتصادي سال 1374 قرار دارد. شوك تورمي‌و اقتصادي سال 1374 قابل پيشگيري بود و شوك آينده نيز هم، اگر از هم‌اكنون تدابيري انديشيده شود، قابل تخفيف است.واما دلايل اين پيشگويي در اين نوشتار امده است.


آثار اقتصادي و تأمين هدف‌هاي گزارشگري مالي
استانداردهاي حسابداري ايران عمدتاً با استانداردهاي بين‌المللي مطابقت دارد، از جمله موارد مطابقت كامل، استاندارد حسابداري شماره 15 تحت عنوان<حسابداري سرمايه‌گذاريها>ست كه با استاندارد بين‌المللي شماره 25 مغايرتي ندارد. اما با اين حال نقائصي نيز دارد كه نويسنده به ان اشاره نموده است.


ضرورت بازنگري در استاندارد حسابداري سرمايه‌گذاري‌ها
استاندارد حسابداري شماره 15 «حسابداري سرمايه‌گذاري‌ها» از چالش‌ برانگيزترين استانداردهاي موجود، به خصوص براي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري بوده است.در مقاله ذيل دلايل اين چالش توسط نويسنده ارائه شده است. طبقه‌بندي


ديدگاه كارشناس قيمت‌گذاري سهام
تا كنون دستورالعملي مبني بر تعيين صلاحيت كارشناس قيمت‌گذاري سهام تهيه نشده؛ اما قيمت‌گذاري تاكنون بيشتر توسط كارشناسان رسمي دادگستري رشته حسابداري انجام شده است. در اين خصوص ضرورت دارد كليه دست‌اندركاران مربوط به تهيه و تصويب دستورالعمل ياد شده،مواردي رامد نظر قرار دهند 1- رجوع به ك


جامعه حسابداران رسمي‌ايران و فرآيند تدوين استانداردها
وجود اطلاعات مالي شفاف و قابل مقايسه‌، ركن اساسي پاسخگويي وتصميم‏گيري‏هاي اقتصادي آگاهانه و از ملزومات بي‏بديل توسعه و رشد اقتصادي دربخش‌خصوصي و دولتي است.


287 رديف در 15 صفحه
   << بعدي  15  14  13  12  11  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلي >>
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني