از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
علي كاوه
مقررات مربوط به كاركنان دولت ،مرخصي،ماموريت،حقوق ومزايا،آموزش ،مكاتبات اداري،بيمه پايه و تكميلي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور

فهرست مشاورين
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

فهرست اطلاعات

  • مقالات
هدفمندي يارانه‌ها: از واكاوي ريشه‌ها تا مديريت پيامدها
در نهايت سير صعودي حجم يارانه‌هاي آشكار و پنهان در اقتصاد ايران، اصلاح نظام پرداخت يارانه‌ها را بدل به اقدامي ضروري و گريزناپذير براي اقتصاد كشور نمود؛ چراكه تداوم چنين روندي، از يك طرف دولت را به سوي يك بن‌بست تمام عيار مالي سوق مي‌داد و از طرف ديگر اقتصاد ايران را به مرز يك بحران تمام عيار اقتصادي مي‌رساند.


درحمايت از هدفمندي يارانه ها
دكتر مسعودنيلي در دانشگاه اصفهان شاگرد اول كلاس دكتر محمد طبيبيان (معاون اقتصادي سازمان برنامه و بودجه در دولت هاشمي و دوره اجراي برنامه اول و دوم توسعه) و دكتر علينقي مشايخي بوده و در دوره اجراي برنامه سوم ودولت خاتمي به سمت معاون اقتصادي سازمان مديريت و برنامه ريزي انتخاب شد .نيلي از پايه گذاران گروه اقتصاد دانشگاه صنعتي شريف است.


مسائل مديريت بنگاه‌هاي اقتصادي پس از هدفمندسازي يارانه‌ها
مقياس و ظرفيت اقتصادي، به‌كارگيري بهينه عوامل توليد و تركيب صحيح آنها و ارزش اقتصادي عوامل در تحليل هزينه – فايده و سودآوري بنگاه‌ها نقش مهمي‌ايفا مي‌نمايد.


ايران و شاخص آزادي اقتصاد در سال 2010
آزادي اقتصاد يكي از اصول مهم در ارزيابي توسعه‌يافتگي اقتصاد كشورها است. آدام اسميت، پدر علم اقتصاد معتقد بود بازارهاي آزاد، با حفاظت از حقوق مالكيت خصوصي و حضور حداقلي دولت، منجر به توسعه و رشد اقتصاد و در نهايت توسعه‌يافتگي‌ كشورها خواهند شد.


خطر بازگشت به تجربيات ناموفق دهه 70
شواهد امر نشان مي‌دهد كه زمان زيادي تا اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها باقي نمانده است. يارانه‌هاي نقدي 81 هزار توماني براي هر فرد به حساب سرپرست خانوار واريز شده است و دولتمردان نيز از آمادگي كليه نهاد‌ها و ارگان‌ها براي اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها سخن مي‌گويند. در همين راستا خبرهاي گوناگون از سوي رسانه‌ها در خصوص كنترل بازار و قيمت‌ها توسط دولت اعلام مي‌شود. همگي اين اخبار نشان از عزم دولت به دخالت همه‌جانبه در كليه بخش‌هاي اقتصادي دارد.


سرنوشت دولتي كه تئوري اقتصادي نداشت
فعالان عرصه سياستگذاري و تصميم‌سازي در اقتصاد ايران را از نظر نگاهشان به مفهوم و آرمانهاي توسعه اقتصادي مي‌توان در طيفي جا داد كه دو قطب آن عبارتند از: گروه 1- متمايل به نظام ليبرال سرمايه‌داري و مروج الگوي توسعه صرفا رشد محور گروه 2- متمايل به نظام اقتصاد اسلامي و مروج الگوي توسعه عدالت محور


سرنوشت رئيس جمهور عدالتگرايي كه تئوري نمي خواست
اين روزها توافق اكثريت مجلس و دولت براي واگذاري مدارس، دانشگاه ها و حتي بخش درمان به سازوكارهاي بازار آزاد، تعجب و اعتراض محافل عدالتخواه را برانگيخته است


سبك هاي غالب رفتاري سرمايه گذاران در بازار سهام تهران
در ادبيات موضوع «ظهور علوم رفتاري در تصميمات مالي» معمولا عوامل و ساخت هاي گوناگوني كه رفتارسرمايه گذاران را شكل مي دهد، مورد بررسي قرار مي گيرد.


استراتژي‌هاي اقتصادي پهلوي دوم
رژيم گذشته دو شرط اصلي براي توسعه اقتصادي شامل محيط مساعد بين‌المللي و افزايش درآمدهاي حاصل از صادرات نفت‌خام را داشت كه مي‌توانست توسعه واقعي براي جامعه ايراني را تدارك ببيند، اما اين اتفاق نيفتاد، چرا؟


جاي خالي شركت‌هاي ايراني در ميان 500 شركت پردرآمد دنيا
فورچون (fortune) هر ساله فهرست 500 شركت برتر دنيا از لحاظ درآمد را گزارش مي‌كند. اين گزارش چند ماه پس از پايان هر سال‌مالي پس از بررسي اطلاعات و صورت‌هاي اساسي‌ مالي شركت‌ها منتشر و در اختيار فعالان فضاي كسب‌و‌كار قرار مي‌گيرد.


شكست بازار يا شكست دولت؟
در مملكت و در هر جاي دنيا خيلي از كالاها خصلت عمومي دارند يعني توليد آنها احتياج به سرمايه گذاري زيادي دارد و يا اينكه ارتباطات به گونه ايست كه كسي به سرمايه گذاري در آنها علاقه نشان نمي‌دهد


10 اصل مغفول در بانكدارى ايران
نظام بانكي با بهره‌گيري از ظرفيت و منابع خود به حفظ قوام اقتصادي كشور كمك شاياني كرده و ضربه‌گير برخي از مشكلات بوده و بخش بزرگي از قوام موجود اقتصادي فعلي مرهون حضور و فعاليت نظام بانكي است.


برند كشي به سبك ايراني-مرگ برندها در ايران
"برندكشي" در ايران جان گرفت. برندهاي ايراني در حالي كه مي توانستند هر كدام سفير ايرانيان در اقصي نقاط دنيا باشند، به نوبت در صف "مرگ" قرار گرفته اند تا ديگر به جز نام و نشان و خاطره يي در آلبوم صنعت كشور و حتي دنيا چيز ديگري به يادگار نگذارند. ده ها نام به جا مانده از انقلاب صنعتي ايران همچون "ارج"، "آزمايش"، "نساجي مازندران"، "پارس الكتريك"، "هپكو"، "كفش ملي" و...


غول نفتي جهان، شركتي كه از ايران متولد شد
در روز 11 اكتبر 1849 ويليام ناكس دارسي در نيوتون آبوت انگلستان متولد شد. پدر او وكيل موفقي بود و پسرش را به مدرسه وستمينستر فرستاد.


ضرورت آزادسازي براي موفقيت خصوصي‌سازي در ايران
خصوصي‌سازي، يكي از راهبردهاي اعمال و اجراي سياست‌هاي كلي اصل44 قانون اساسي در راستاي دستيابي به اهداف سند چشم‌انداز بيست‌ساله نظام جمهوري اسلامي مي‌باشد.


بررسي چرايي و چگونگي فرار سرمايه در اقتصاد ايران
يكي از عوامل مهم رشد و توسعه اقتصادي كشورها فراهم نمودن سرمايه كافي اعم از سرمايه‌هاي فيزيكي و انساني است. در شرايطي كه يكي از مشكلات عمده كشور‌هاي در حال توسعه و توسعه نيافته كمبود سرمايه است،


اقتصاد ايران در قرن بيستم؛ چشم‌انداز جهاني(۱)
اين مقاله تحولات اقتصاد ايران را در طي قرن بيستم از منظري جهاني مورد بررسي قرار مي‌دهد. در ابتداي قرن، اقتصاد ايران مدت‌ها در حالت ركود، فقر و عمدتا كشاورزي قرار داشت و نقش ناچيزي در اقتصاد جهاني ايفا مي‌نمود.


چالش هاي استقرار نظام حاكميت شركتي در بازار سرمايه ايران
اصول بنيادي حاكميت شركتي بر آن است كه جو شفافيت، راستي و پاسخگويي را در مديريت سازمان تقويت نمايد ... اقتصاد هر كشور وابسته به تحرك و كارايي شركت هاي آن است. آنها بايد آزاد باشند تا شركت هاي خود را به سمت جلو پيش ببرند. اما اين آزادي بايد در چارچوب مسووليت پاسخگويي اثربخش اعمال شود.


حسابرسان و سازمان امور مالياتي
صدور دستورالعمل حسابرسي ماليات بر ارزش افزوده و رهنمودهاي تلويحي جامعه حسابداران رسمي ايران مبني بر عدم اجراي حسابرسي توسط حسابداران رسمي و همچنين بازنگري در دستورالعمل حسابرسي مالياتي موضوع ماده (272) و الحاق و افزايش موادي يك‌سويه در جهت تامين نظر ادارات مالياتي، متضمن افزايش مسووليت‌هاي بي‌رويه حسابرسان مالياتي است.


حرفه اي كه دادگاهي ندارد
چند روزي از برگزاري سمينار بازار سرمايه و شفافيت مي گذرد و بازار سرمايه انتظاراتي را از حرفه حسابداري و حسابرسي مطرح مي كند به گونه اي كه برخي به ساده انگاري روي آورده و قسمت هاي مالي شركت ها را شريك راهبردي خود در موفقيت رشد بازار سرمايه و خصوصي سازي تلقي كرده اند. پاسخ ساده حسابداران و حسابرسان به اين موضوع اين است كه آيا شما حقوق و مزاياي قراردادي را به ما مي دهيد يا كارفرمايان ما، به هر جهت اين چالشي اساسي در سال هاي اخير بين سازمان بورس و حسابداران حرفه اي بوده است.


287 رديف در 15 صفحه
   << بعدي  15  14  13  12  11  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلي >>
|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني