|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
|تازه هاي مشاوره

فهرست اطلاعات

  • مقالات
اين نكات كليدي را به خاطر بسپاريد
هفته پيش با «آيكان» به عنوان يكي از سرمايه‌گذاران موفق دنيا آشنا شديد. فردي كه به سرعت توانست پله‌هاي ترقي را طي كرده و در دنياي سرمايه‌گذاري در بورس بدرخشد. در ادامه بررسي زندگي‌نامه آيكان به نكات كليدي موفقيت و نوع نگاه او به سرمايه‌گذاري اشاره شده است.


بهترين اشتباه كسب‌وكار از زبان جيسون كيلار
بهترين اشتباه كسب‌وكار از زبان جيسون كيلار


دلايل شكست مديران موفق در ديگر سازمان‌ها
آيا مديران موفق مي‌توانند درسازمان‌هاي ديگر هم مديريت تاثيرگذاري داشته باشند؟ تنها عده كمي ‌با داشتن هنر مديريت، توانايي ترويج روابط، جلب اعتماد افراد و انعطاف در مقابل تغييرات از عهده رهبري به خوبي بر مي‌آيند.


كار را در لحظه‌ آخر خراب كرديم
بازي ششم در مسابقات بيسبال سال 1986 است؛ يك بازي حساس بين نيويورك متز و بوستون رد ساكس! رد ساكس بسيار موفق ظاهر شده و كافي بود يك گيم ديگر از اين مسابقه را ببرد تا به عنوان قهرماني دست يابد.


شكست‌ها وسعت پيروزي‌هايمان را تعيين مي‌كنند
بالاخره روزي فرا رسيد كه با يك ميلياردر ملاقات كردم. او درباره جهان‌هاي موازي حرف مي‌زد. بله؛ اين بحث‌ها را «اي جي كرك» همان تاجر بزرگ آمريكايي به راه انداخت. او بسيار باهوش است. جالب اينجا است كه او تحصيلات خيلي سطح بالايي براي كسب‌وكار ندارد.


استراتژي ۳۱: چه زمان، موقع مناسب اعتراف به اشتباه است؟
استراتژي ۳۱: چه زمان، موقع مناسب اعتراف به اشتباه است؟


سالم بمانيم، پولدار شويم
ريشه همه مشكلات اقتصادي صرفا اقتصادي نيست.بحران‌هاي درهم‌تنيده در مورد بيكاري، سلامتي (كه اغلب ريشه در كمبود تحرك و مصرف غذاي زياد دارد) و آموزش را در نظر آوريد.


بهترين اشتباه كسب و كار از زبان استيو فوربز
مي‌گويند استيو فوربز انسان خودرايي است. او خيلي پيش‌تر نامزد پست رياست جمهوري در آمريكا شده بود، اما او خيلي دوست دارد تا تفكراتش را با ديگران به اشتراك بگذارد.


شكل‌گيري برند پوما
بخش سوم و پاياني تحقيق و توسعه تحقيق و اختراع نقش مهمي‌را در سياست پوما بازي مي‌كرد. در سال 2001 و 2002 به ترتيب 5/2 و5/3 درصد از منابع مالي پوما در اين قسمت از شركت سرمايه‌گذاري شده بود.


رقباي بزرگ پوما
بخش دوم رقباي بزرگ پوما شامل آديداس، نايكي، ريبوك، فيلا، پرادا اسپرت و ديزل بودند.


فراز و نشيب‌هاي پوما
بخش نخست تاريخچه شركت: در سال 1924 در دهكده كوچك در منطقه باوارياي آلمان، دو برادر به نام‌هاي آدي و رودي داسلر بنيانگذار كارگاه كفش داسلر بودند. با شروع جنگ جهاني دوم همكاري موفقيت‌آميز دو برادر به اتمام رسيد و آنها از يكديگر جدا شده و هيچ‌گاه با يكديگر همكاري نكردند.


چرا تشويق مردم به كارآفرين شدن يك سياست عمومي نادرست است
در سال‌هاي اخير كارآفريني به شدت مورد توجه محققان و سياست‌گذاران قرار گرفته است كه اين مساله اغلب منتج از اين ديدگاه است كه كارآفريني مي‌تواند يكي از راهبردهاي مناسب براي رشد اقتصادي و رفع بيكاري باشد. ديدگاه مذكور به طور زيادي مورد توجه مسوولان كشور ما نيز قرار گرفته است كه نمود بارز اين مساله را مي‌توان در سخنراني‌ها، مكاتبات و مصوبات مقامات ذي‌نفوذ كشور مشاهده كرد. اين مقاله نگاه نقادانه و عميق‌تري به سياست‌هاي كارآفريني رايج دارد و مي‌تواند در تصميم‌سازي و تصميم‌گيري‌هاي آتي سياست‌گذاران حوزه‌هاي مربوطه بسيار مفيد باشد.


داستان سرايي؛ نويددهنده اخلاق در كسب‌وكار
داستان‌ها مي‌توانند ديد انسان‌ها و كسب‌و‌كارها را تغيير دهند و دنيا را از زاويه جديدي به آنها نشان دهند.


شكست خوردن باوجود هشدار مشتريان
انسان‌هاي موفق بسياري را مي‌توان باهوش دانست. آنها فوريت و ضرورت در كار را سريعا تشخيص مي‌دهند و مديريت خوبي بر كارها دارند. اما آنچه همين انسان‌هاي موفق را از همديگر جدا مي‌كند تمايل‌شان به «يادگيري» است. ديويد نوواك مي‌گويد:


واقعيت بازار را دست‌كم نگيريد
گروه بورس- هرچند وارن بافت و جورجي شوارتز هر دو سرمايه‌گذاران موفق و در عين حال شناخته شده‌اي در جهان هستند، اما هر يك روش خاص خود را براي رسيدن به ثروت طي كرده‌اند. اما جالب است بدانيد فرد موفقي همچون شوارتز از ابتدا تمايلي به ثروتمند شدن نداشته است و برخلاف بافت، شوارتز هرگز قصد نداشت تا سرمايه‌گذار يا تاجر شود. در واقع او به عنوان يك نوجوان، خود را نوعي اصلاح طلب اقتصادي همچون جان مينارد كينز تصور مي‌كرد، يا حتي دانشمندي همچون انيشتين را الگوي خود قرار داده بود.


بهترين اشتباه‌هاي كسب و كار
درباره آرتور بلنك آرتور بلنك مالك و رييس شركت بزرگ آتلانتا فالكونس است. با مديريت موفق آرتور بلنك، اين تيم فوتبال حق ورود به بازار را مي‌يابد و پس از آن، چنان تغييرات عظيمي را از سر مي‌گذراند كه بر اثر آنها، اكنون طرفداران فالكونس دوباره پس از سال‌ها اشتياقي تازه براي تشويق تيم خود يافته اند.


تقويت توانايي‌ها
نقاط ضعف را مي‌توان از طريق آموزش به نقاط قوت تبديل كرد. آيا شما هم مانند ساير افراد فكر مي‌كنيد داراي نقاط قوت و ضعف هستيد؟ طبق نظر«تامي ‌توماس» روانشناس: «انسان‌ها تنها داراي نقاط قوت هستند و با اين باور قلبي كه نقاط ضعف آنها نيز مي‌تواند توانايي باشد، نقاط قوتشان دو برابر مي‌شود.»


نگريستن به مسائل از چشم اندازهاي مختلف
محمد الاريان نمي‌خواهد مرد‌هاي چاپلوس دور و برش باشند (همين‌طور از زنان چاپلوس هم خوشش نمي‌آيد).


تغيير نگرش فورد به دنياي كسب‌وكار
مديرعامل شركت فورد درباره‌ آينده تغييرات فناوري‌هاي صنعت خودرو و توليد در آمريكا صحبت مي‌كند.


با مشتريان كمتر شركت خود را توسعه دهيد
مطالعات اخير تاييدكننده اين ايده هستند كه «كمتر بيشتر است.» در اينجا به بررسي اين امر مي‌پردازيم كه چرا كار كردن با مشتريان كمتر مي‌تواند به كاركرد بهينه شركت شما كمك كند.


462 رديف در 24 صفحه
   << بعدي  20  19  18  17  16  15  14  13  12  11  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني