از مشاوران رازنامه بپرسيد
اسداله مستوفي
مشاوره مديريت
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسابدار رسمي( عضو جامعه حسابداران رسمي )
مالي ومالياتي ,حسابداري وحسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسن عباس زاده
مشاوره مديريت و كارآفريني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد علي شاه صاحبي
وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي ، جزايي ، تجاري ، ملكي و خانواده
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
مديريت امورمالي(حسابداري-بهاي تمام شده-تجزيه وتحليل صورتهاي مالي)
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين به افريد
مشاوره حقوقي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عباس اسدي
وكيل پايه يك عدليه و مشاورحقوقي در زمينه حقوقي ، جزائي،خانواده،قراردادهاي داخلي وبين المللي ،شركتها
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
فرشيد سيف
پرتال منابع انساني - نظام جامع منابع انساني - روانشناسي صنعتي و سازماني
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مجله دانش تبليغات
تبليغات
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عبداله لطفي
بيمه (غير از تأمين اجتماعي) - روابط عمومي و بازاريابي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيدرضاحسيني
برندينگ،بازاريابي،خلاقيت،فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
حسين عزيزي نژاد
آموزش و تحقيقات ( در حوزه هاي اقتصاد،حسابداري و مديريت )-مديريت عمومي-بيمه و تامين اجتماعي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
سيد محمود خوش بين
حسابداري و حسابرسي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
مازيار نخكوب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
محمدرضا سعادت نژاد
بازاريابي و فروش
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
گروه مشاوران مديريت - بازاريابي و تبليغات چشم انداز هفتواد
مشاوره مديريت (منابع انساني- استراتژيك- بازاريابي)- تحقيقات بازار- تحليل بازار- تدوين استراتژي هاس ب
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
رضا طالعي فر
مديريت منابع انساني، مديريتتوسعه محصول، مديريت نوآوري و دانش، مديريت بازار و استراتژي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
عليرضا سربي
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
دكترهادي معماري
مديريت كسب و كار- تحول شغلي - بازاريابي و فروش حرفه اي - ارتباطات موثر با ديگران-موفقيت در كسب وكار
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
sasan haddadi
مشاهده پروفايل
پرسش از مشاور
به خانواده مشاوران رازنامه بپیوندید
پرسش و پاسخ از رازنامه
استخدام
نظر شما چيست
[ مشاهده نتايج | نظرسنجي ها ]

آراء: 0 | نظرات: 0

جستجو در پورتال

نتايج جستجو

مشاوره/ سلام. خسته نباشيد. من نرم افزار مالياتي سال 92 ( ورژن 5.0.0.3) دانلو و نصب كرده ام. ولي نمي دانم چرا فونت برنامه درست نمي شه و همش علامت سئوال نشان مي دهد. قابل ذكر است راهنما را كامل خوانده ام و انجام داده ام. با سپاس خداحافظ
 • پرسش و پاسخ سلام. خسته نباشيد. من نرم افزار مالياتي سال 92 ( ورژن 5.0.0.3) دانلو و نصب كرده ام. ولي نمي دانم چرا فونت برنامه درست نمي شه و همش علامت سئوال نشان مي دهد. قابل ذكر است راهنما را كامل خوانده ام و انجام داده ام. با سپاس خداحافظ  ؟ با سلام آخرين ورژن ( ورژن 5.0.0.5) مي باشد كه از روي سايت بايد دانلود كنيد  
مشاوره/ ولي با توجه به اينكه ليست بيمه براي دارايي هم براي ماليات حقوق ارسال ميشود(با نرم افزار hoghogh tax)رد كردن عيدي در ليست تامين اجتماعي الزامي به نظر ميرسد...اينطور نيست؟ سيستم دارايي و تامين اجتماعي به هم متصل است؟ اگر متصل باشد در صورت رد نكردن عيدي در ليست تامين اجتماعي مغايرت به وجود مي آيد.
ولي با توجه به اينكه ليست بيمه براي دارايي هم براي ماليات حقوق ارسال ميشود(با نرم افزار hoghogh tax)رد كردن عيدي در ليست تامين اجتماعي الزامي به نظر ميرسد...اينطور نيست؟ سيستم دارايي و تامين اجتماعي به هم متصل است؟ اگر متصل باشد در صورت رد نكردن عيدي در ليست تامين اجتماعي مغايرت به وجود مي آيد.
 • ما جبران كنيم بنابراين تصميم با شماست.شما روش خود را امتحان كنيد انشاءالله نتيجه آن را بعد ا مشاهده خواهيد كرد.حال كه شما علاقمند هستيد بد نيست يك مقايسه اي بين امكانات نرم افزار حقوق ودستمزد دارايي و نرم افزار بيمه بيندازيد وحداقل در نرم افزار بيمه ورژن 1.8 ويا 2.6 جاي درج عيدي وپاداش را پيدا كنيد.
مشاوره/ با سلام در شركت سهامي خاص يك يا چند نفر از سهامداران ميخواهند سهام خود را واگذار نمايند. امضاء صورتجلسه را منوط به ارائه مفاصاحساب مالياتي از دارايي ميدانند و گرفتن مفاصاحساب ماليلاتي فعلا برايم مقدور نميباشد. آيا انتقال سهام به فرد جديد يا سهامداران قبلي مسئوليت بدهي مالياتي را نيز به سهامدار جديد منتقل نميكند؟ لطفا استناد قانوني آن را نيز بيان فرماييد. اين دوستان نگرانند كه با خروجشان از شركت در آينده دارايي آنان را بدهكار بداند. با تشكر
 • با سلام در شركت سهامي خاص يك يا چند نفر از سهامداران ميخواهند سهام خود را واگذار نمايند. امضاء صورتجلسه را منوط به ارائه مفاصاحساب مالياتي از دارايي ميدانند و گرفتن مفاصاحساب ماليلاتي فعلا برايم مقدور نميباشد. آيا انتقال سهام به فرد جديد يا سهامداران قبلي مسئوليت بدهي مالياتي را نيز به سهامدار جديد منتقل نميكند؟ لطفا استناد قانوني آن را نيز بيان فرماييد. اين دوستان نگرانند كه با خروجشان از شركت در آينده دارايي آنان را بدهكار بداند. با تشكر  ؟
 • كند؟ لطفا استناد قانوني آن را نيز بيان فرماييد. اين دوستان نگرانند كه با خروجشان از شركت در آينده دارايي آنان را بدهكار بداند. با تشكر  ؟ سلام دوست عزيز بدهي مالياتي از مديران اجرايي وقانوني جديد طبق روزنامه رسمي اخذ ميشود -ميتوانيد از كتاب حقوق تجارت بهره برداري نمائيد.
مشاوره/ 1-در مورد بستانكار شدن مانده تنخواه يعني بايد ابتدا مانده بستانكار تنخواه را به ساير حسابهاي پرداختني انتقال داد و بعد ساير حسابهاي پرداختني را به حساب تراز اختتاميه؟ميتوان همچين كاري كرد؟ 2-اگر از يك دارايي خريداري شده يا هزينه هاي مربوط به يك دارايي تخفيفي حاصل شود آيا ميتوان به مبلغ تخفيف آن دارايي را بستانكار كرد؟
1-در مورد بستانكار شدن مانده تنخواه يعني بايد ابتدا مانده بستانكار تنخواه را به ساير حسابهاي پرداختني انتقال داد و بعد ساير حسابهاي پرداختني را به حساب تراز اختتاميه؟ميتوان همچين كاري كرد؟ 2-اگر از يك دارايي خريداري شده يا هزينه هاي مربوط به يك دارايي تخفيفي حاصل شود آيا ميتوان به مبلغ تخفيف آن دارايي را بستانكار كرد؟
 • ربوط به يك دارايي تخفيفي حاصل شود آيا ميتوان به مبلغ تخفيف آن دارايي را بستانكار كرد؟  ؟ با سلام بهتر بود سوال مذكور را در ادامه همان سوال(كه امكان آن وجود داشت) اضافه مي كرديد و در غالب سوال جديد مطرح نمي كرديد تا رديابي پرسش وپاسخ براي شما وديگر كاربران راحتتر مي شد.بله درست ميفرمائيد 2-خير تخفيف مذكور قبل از ثبت در حسابها از رقم دارايي خريداري شده كسر مي شود وخالص آن نمايش داده مي شود چون اين تخفيفات نقدي تلقي مي شود.
مشاوره/ سلام عليكم لطفا " بفرمايد بعد از تغيير مهر شركت ( تغير آرم و يا لوگوي شركت) به چه دستگاههايي و چگونه بايستي اعلام نمائيم ( مثلا" دارايي و بيمه و ...)
سلام عليكم لطفا " بفرمايد بعد از تغيير مهر شركت ( تغير آرم و يا لوگوي شركت) به چه دستگاههايي و چگونه بايستي اعلام نمائيم ( مثلا" دارايي و بيمه و ...)
 • ا" دارايي و بيمه و ...)  ؟ با سلام شما بايد به هر دستگاه و اداره و حتي شركتي كه در رابطه كاري با آن هستيد به خصوص بانك و بيمه و دارايي و .... طي يك نامه رسمي تغيير مهر و آرم خود (قديم و جديد) را اعلام مي كنيد، اگر تغيير لوگو شركت را ثبت كرديد و اين تغيير روزنامه رسمي شده است بهتر است روزنامه رسمي مربوطه را هم پيوست كنيد.
مشاوره/ باسلام در مورد دارايي كه عمر مفيد آن تمام شده و مستهلك شده شما گفتيد كه بايد در دفاتر عدد 1 ريال براي آن نوشته شود ميخواستم بدونم ثبت آن به چه صورت است؟ يعني مثلا دارايي كه عمر مفيد ان 5 ساله بوده در سال شمم چه ثبتي بايد بزنيم كه براي آن عدد 1 ريال نوشته شود ؟ سوال دومم اين است كه آيا در ترازنامه هم آن دارايي بايد با ارزش 1 ريال نوشته شود ؟
 • پرسش و پاسخ باسلام در مورد دارايي كه عمر مفيد آن تمام شده و مستهلك شده شما گفتيد كه بايد در دفاتر عدد 1 ريال براي آن نوشته شود ميخواستم بدونم ثبت آن به چه صورت است؟ يعني مثلا دارايي كه عمر مفيد ان 5 ساله بوده در سال شمم چه ثبتي بايد بزنيم كه براي آن عدد 1 ريال نوشته شود ؟ سوال دومم اين است كه آيا در ترازنامه هم آن دارايي بايد با ارزش 1 ريال نوشته شود ؟ ؟ با سلام منظور اينست كه ارزش دفتري نهايتا يك ريال خواهد شد.فرض كني
 • ل شمم چه ثبتي بايد بزنيم كه براي آن عدد 1 ريال نوشته شود ؟ سوال دومم اين است كه آيا در ترازنامه هم آن دارايي بايد با ارزش 1 ريال نوشته شود ؟ ؟ با سلام منظور اينست كه ارزش دفتري نهايتا يك ريال خواهد شد.فرض كنيد دارايي كه عمر مفيد آن 5 سال وبهاي خريد آن 000/100 وروش استهلاك ان خط مستقيم وارزش اسقاط برآوردي آن صفر است وامسال اخرين سال استفاده از آن دارايي است .بنابراين در ترازنامه داريم: بهاي تمام شده 000/100 كسر مي شود: استهلاك انباشته(999/99) ا
 • وروش استهلاك ان خط مستقيم وارزش اسقاط برآوردي آن صفر است وامسال اخرين سال استفاده از آن دارايي است .بنابراين در ترازنامه داريم: بهاي تمام شده 000/100 كسر مي شود: استهلاك انباشته(999/99) ارزش دفتري 1 اين ارزش دفتري تا زماني كه دارايي به طور كامل كنارگذاشته نشده ويا به فروش نرسيده در دفاتر باقي خواهد ماند.حال فرض كنيد در سال هشتم اين دارايي به مبلغ 1000 ريال به فروش مي رسد بنابراين : بد-بانك 1000 بد-استهلاك انباشته 999/99
 • طبقه بندي اطلاعات
اخبار/ ثروتمند ترين شهروند روسيه 18.1 ميليارد دلار دارايي دارد
خبرگزاري فارس: آليشر عثمان اف مالك كارخانه توليد آهن و فولاد و سهامدار باشگاه فوتبال آرسنال انگليس به عنوان ثروتمند ترين شهروند روسيه معرفي شد.
 • : فارس تاريخ: 1391-02-02 ثروتمند ترين شهروند روسيه 18.1 ميليارد دلار دارايي دارد به گزارش خبرگزاري فارس نشريه فوربس در گزارش جديد خود در خصوص ثروتمندان بزرگ روسيه در سال 2012 ميلادي نوشت عثمان اف سهامدار باشگاه فوتبال آرسنال انگليس ، مالك كارخانه بزرگ فولاد متالوينوست با سرمايه و دارايي 18.1 ميليارد دلار بزرگترين ثروتمند روسيه به شمار مي رود . ميزان دارايي و سرمايه عثمان
 • ليارد دلار مي رسيد . بر اساس اين گزارش عثمان اف توانسته است با پيشي گرفتن بر ولاديمير ليسين به عنوان ثروتمند ترين فرد روسي شناخته شود . بر اين اساس ليسين با 15.9 ميليارد دلار در جايگاه دوم اين رتبه بندي قرار دارد و آلكسي مرداشوف به 15.3 ميليارد دلار دارايي در جايگاه سوم قرار گرفته است . اين گزارش حاكي است ميخاييل پروخوروف كه در انتخابات اخير رياست جمهوري روسيه با ولاديمير پوتين رقابت كرد و سال گذشته سومين ثروتمند بزرگ روسيه بوده است امسال با 13.2 ميليارد دلار دارايي به رتبه هفتم تنزل كرده است .
 • ه بوده است امسال با 13.2 ميليارد دلار دارايي به رتبه هفتم تنزل كرده است . عثمان اف دومين سهامدار بزرگ باشگاه آرسنال به شمار مي رود . در گزارش اخير نشريه فوربس 96 ميلياردر روسي قرار دارد كه اين تعداد نسبت به سال گذشته پنج نفر بيشتر شده است . ارزش كل دارايي و ثروت اين افراد نيز به بيش از 446.3 ميليارد دلار رسيده است . اين رقم نسبت به ثروت و دارايي 498.6 ميليارد دلاري ثروتمندان روسيه در سال 2011 كاهش داشته است .
توضيحات کاربران بر روي محتوا/ توضيحات كاربر
توضيحات كاربر
 • نظرات و پيشنهادات توضيحات كاربر همچنين در مورد انتقال دارايي در جريان ساخت به حساب دارايي ثابت : در قانون ماليات هاي مستقيم در اين خصوص چيزي مشاهده نكردم ، اما در بند 3 ماده 149 تاريخ آغاز محاسبه استهلاك براي دارايي را از زماني تعيين نموده كه "دارايي قابل استهلاك براي بهره برداري در اختيار موسسه قرار مي گيرد" . از طرفي مطابق استانداردها آغاز بهره برداري از دارايي زماني است كه دارايي در جريان احداث بايستي به طبقه بندي مناسب خودش يعني
 • محاسبه استهلاك براي دارايي را از زماني تعيين نموده كه "دارايي قابل استهلاك براي بهره برداري در اختيار موسسه قرار مي گيرد" . از طرفي مطابق استانداردها آغاز بهره برداري از دارايي زماني است كه دارايي در جريان احداث بايستي به طبقه بندي مناسب خودش يعني دارايي ثابت (مشاركت در كسب درآمد يا مورد استفاده قرار گرفتن در فعاليت هاي جاري موسسه) منتقل گردد . بنابراين بدون صدور پايان كار موقت يا قطعي ، نيز مي توانيد چنانچه بهره برداري از دارايي ثابت مورد نظر آغاز شده باشد طبقه بندي آن را از "در جريان ساخت"
 • ي ثابت (مشاركت در كسب درآمد يا مورد استفاده قرار گرفتن در فعاليت هاي جاري موسسه) منتقل گردد . بنابراين بدون صدور پايان كار موقت يا قطعي ، نيز مي توانيد چنانچه بهره برداري از دارايي ثابت مورد نظر آغاز شده باشد طبقه بندي آن را از "در جريان ساخت" به "دارايي ثابت" تغيير دهيد . مگر اينكه صراحتا در قوانين جاري انجام اين كار منوط به اخذ پايان كار شده باشد . موفق باشيد
مشاوره/ سلام سوال قبل اشتباه شد ماليات دريافتني چيست؟آيا جز دارايي است؟
سلام سوال قبل اشتباه شد ماليات دريافتني چيست؟آيا جز دارايي است؟
 • پرسش و پاسخ سلام سوال قبل اشتباه شد ماليات دريافتني چيست؟آيا جز دارايي است؟  ؟ با سلام هر منبعي كه در آينده به پول نقد تبديل مي شود دارايي است.بنابراين اگر قرار است وجه ماليات را در آينده نزديك دريافت كنيد (به هر دليل يا اضافه پرداختي كه قبلا داشته ايد ويا اعتبار مالاتي كه به شما تعلق گرفته)دارايي است
مشاوره/ با سلام و عرض ارادت ما دو برادر هستيم كه پس از مرگ پدرمان در سال 82 كارگاهي را به ارث برديم اما به دليل ركود بازار و اينكه ماليات ما را علي الراس مي بريدند و به واسطه اون ماليات بر ارزش افزوده سنگيني سال گذشته داديم كمرمان شكست و كارگاه را تعطيل كرديم.حالا بعد از چند ماه جايي را فروختيم و ميخواهيم دوباره استارت بزنيم.سوال من اينه كه 1- آيا شركت ثبت كنيم و كارگاه را تحت عنوان شركت اداره كنيم ماليات بر اساس درامد واقعي و كمتري پرداخت ميكنيم يا گواهي فعاليت صنعتي پدرمان كه از وزارت صنايع هست را به نام خودمان بكنيم و تحت عنوان كارگاهمان كار كنيم ماليات كمتري ميدهيم؟ 2-اداره دارايي گفت واسه كارگاه ميتوانيد دفاتر بگيريد،آيا اگر بگيريم به نفعمان است و دارايي مي پذيره كه مثلاً سال گذشته ضرر داديم يا كم سود كرديم و بر اون اساس مايات ببندند يا اون موقع حداقل ماليتي رو در نظر دارند و به زور ميگيرند؟ 3-با توجه به پرونده هاي قبلي ما آيا دارايي مي پذيرد ماليات بر اساس روش جديد ما با ارائه دفاتر را يا اصلاً پرونده قبلاً را ببنديم و پرونده جديد باز كنيم؟ با تشكر از شما
 • ،آيا اگر بگيريم به نفعمان است و دارايي مي پذيره كه مثلاً سال گذشته ضرر داديم يا كم سود كرديم و بر اون اساس مايات ببندند يا اون موقع حداقل ماليتي رو در نظر دارند و به زور ميگيرند؟ 3-با توجه به پرونده هاي قبلي ما آيا دارايي مي پذيرد ماليات بر اساس روش جديد ما با ارائه دفاتر را يا اصلاً پرونده قبلاً را ببنديم و پرونده جديد باز كنيم؟ با تشكر از شما  ؟ با سلام 1-كارگاه بهتر است2-بله دفتر بگيريد اما يك حسابدار خوب هم بگيريد كه دفاتر را تنظيم كند.3-اگر
 • كنيم؟ با تشكر از شما  ؟ با سلام 1-كارگاه بهتر است2-بله دفتر بگيريد اما يك حسابدار خوب هم بگيريد كه دفاتر را تنظيم كند.3-اگر شيوه وروش كا به گونه اي اصلاح شود كه بتوان به سيستم حسابداري طرح ريزي شده جديد اعتماد كرد جاي عدم پذيرش وجود ندارد.اما اين مهم نيز نيازمند يك حسابدار كاربلد وگرفتن از مشاوره ان خوب در حوزه مالي ومالياتي است كه طبيعتا هزينه هاي سال اول شما به دليل اين اصلاح وتغيير در بخش حسابداري افزايش مي يابد اما براي سالهاي بعدي مي توانيسلام. خسته نباشيد. من نرم افزار مالياتي سال 92 ( ورژن 5.0.0.3) دانلو و نصب كرده ام. ولي نمي دانم چرا فونت برنامه درست نمي شه و همش علامت سئوال نشان مي دهد. قابل ذكر است راهنما را كامل خوانده ام و انجام داده ام. با سپاس خداحافظ, ولي با توجه به اينكه ليست بيمه براي دارايي هم براي ماليات حقوق ارسال ميشود(با نرم افزار hoghogh tax)رد كردن عيدي در ليست تامين اجتماعي الزامي به نظر ميرسد...اينطور نيست؟ سيستم دارايي و تامين اجتماعي به هم متصل است؟ اگر متصل باشد در صورت رد نكردن عيدي در ليست تامين اجتماعي مغايرت به وجود مي آيد., با سلام در شركت سهامي خاص يك يا چند نفر از سهامداران ميخواهند سهام خود را واگذار نمايند. امضاء صورتجلسه را منوط به ارائه مفاصاحساب مالياتي از دارايي ميدانند و گرفتن مفاصاحساب ماليلاتي فعلا برايم مقدور نميباشد. آيا انتقال سهام به فرد جديد يا سهامداران قبلي مسئوليت بدهي مالياتي را نيز به سهامدار جديد منتقل نميكند؟ لطفا استناد قانوني آن را نيز بيان فرماييد. اين دوستان نگرانند, 1-در مورد بستانكار شدن مانده تنخواه يعني بايد ابتدا مانده بستانكار تنخواه را به ساير حسابهاي پرداختني انتقال داد و بعد ساير حسابهاي پرداختني را به حساب تراز اختتاميه؟ميتوان همچين كاري كرد؟ 2-اگر از يك دارايي خريداري شده يا هزينه هاي مربوط به يك دارايي تخفيفي حاصل شود آيا ميتوان به مبلغ تخفيف آن دارايي را بستانكار كرد؟, سلام عليكم لطفا " بفرمايد بعد از تغيير مهر شركت ( تغير آرم و يا لوگوي شركت) به چه دستگاههايي و چگونه بايستي اعلام نمائيم ( مثلا" دارايي و بيمه و ...), ثروتمند ترين شهروند روسيه 18.1 ميليارد دلار دارايي دارد, توضيحات كاربر, سلام سوال قبل اشتباه شد ماليات دريافتني چيست؟آيا جز دارايي است؟, با سلام و عرض ارادت ما دو برادر هستيم كه پس از مرگ پدرمان در سال 82 كارگاهي را به ارث برديم اما به دليل ركود بازار و اينكه ماليات ما را علي الراس مي بريدند و به واسطه اون ماليات بر ارزش افزوده سنگيني سال گذشته داديم كمرمان شكست و كارگاه را تعطيل كرديم.حالا بعد از چند ماه جايي را فروختيم و ميخواهيم دوباره استارت بزنيم.سوال من اينه كه 1- آيا شركت ثبت كنيم و كارگاه را تحت عنوان شركت اداره كنيم ماليات


|دريافت آخرين اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونيکي خود و يا دوستان خود هميشه از آخرين اطلاعات سايت آگاه شويد.

دريافت آخرين اطلاعات رازنامه

تازه هاي رازنامه
تمامي حقوق طراحي ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره مديريت رازنامه مي باشد.
شرايط و مقررات استفاده از رازنامه .

انگليسي   فرانسوي   اسپانيايي   ايتاليايي   آلماني   عربي   روسي   ژاپني   کره      پرتغالي   ترکي   چيني